Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Wieści gminne

08.12.2009 00:00
Przedszkolaki na scenie
Kuźnia Raciborska. Na 15 i 16 grudnia planowane są spektakle jasełkowe w wykonaniu kuźniańskich przedszkolaków. Występy odbędą się w sali widowiskowej MOKSiR-u. We wtorek, 15 grudnia, o godz. 17.00 zaprezentuje się Przedszkole nr 2, a 16 grudnia o godz. 17.00 – Przedszkole nr 1. Wstęp wolny.
 
Rolnicy poczekają na pieniądze
Pietrowice Wielkie. Wypłata kwot związanych ze zwrotem części podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego na drugie półrocze 2009 r. została wstrzymana. Śląski Urząd Wojewódzki nie przelał gminom pieniędzy przeznaczonych na zwrot części podatku, gdyż nie otrzymał ich z budżetu państwa. Wypłaty mogą więc być dokonywane dopiero w przyszłym roku. O dokładnym terminie zainteresowanych poinformuje Urząd Gminy.
 
Pozbądź się wielkogabarytów
Krzyżanowice. Trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie gminy. Dziś, 8 grudnia, zbierane są odpady z Owsiszcz, Nowej Wioski i Roszkowa. 9 grudnia zbiórka obejmie Krzyżanowice, 10 grudnia – Tworków, a 12 grudnia odpady będą zbierane w Bolesławiu i Bieńkowicach.
 
Kto zrobi chodnik?
Nędza. Rozstrzygnięto przetarg na budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej 919, na trasie Babice – Nędza. Wybrano ofertę firmy Eurovia Polska SA z Bielan Wrocławskich. Wartość zadania to 2,261,315,70 zł brutto. Termin realizacji kończy się 30 października przyszłego roku. 
 
Chcą odnawiać wsie
Krzanowice. Rada Miejska zatwierdziła Plany Odnowy Miejscowości Bojanów, Borucin i Wojnowice. Było to konieczne, gdyż gmina chce się starać o środki zewnętrzne. Do realizacji zaplanowano zadania, o których była mowa na zebraniach wiejskich. W Wojnowicach jest to remont ul. Ogrodowej, w Borucinie drogi w pobliżu PGR i chodnika przy ul. Bończyka, a w Bojanowie – termomodernizacja wielofunkcyjnego budynku domu kultury.
 
Dadzą na biuro
Krzanowice. Gmina zdecydowała się udzielić pomocy finansowej powiatowi, przeznaczonej na prowadzenie Terenowego Punktu Paszportowego. Będzie to dotacja celowa w kwocie
3 tys. 210 zł. 
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09