Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W obronie tytułu

08.12.2009 00:00
W niedzielę, 13 grudnia, w Rudniku o godz. 14.30 rozpocznie się finał XXX Halowych Mistrzostw Polski Seniorek. Zagrają w nim drużyny: AZS Biała Podlaska, Medyk Konin, GOL Częstochowa oraz RTP Unia Racibórz, jako gospodarz.
Program turnieju:
godz. 14.30 otwarcie mistrzostw
godz. 15.00 – 19.00 mecze
godz. 19.30 zakończenie – wręczenie nagród, wyróżnień.
 
Turniej rozgrywany będzie systemem każdy z każdym, mecze trwać będą 2 x 15 minut.
Na odprawie technicznej każda drużyna wylosuje swój numer i zagra wg następującego klucza: 1-2, 3-4,  4-1, 2-3, 4-2, 1-3.
 
W ostatnich Halowych Mistrzostwach Polski Seniorek RTP Unia Racibórz zdobyła złoty medal, srebrny przypadł Medykowi Konin, a brąz zdobył GOL Częstochowa, na 4 miejscu uplasowała się Praga Warszawa.
 
Najlepszą zawodniczką była Natalia Chudzik z Medyka Konin, królową strzelczyń została Agnieszka Winczo z RTP Unia Racibórz, a najlepszą bramkarką uznano Darię Antończyk z RTP Unia Racibórz.
 
W klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Polski Seniorek prowadzi zespół Czarnych Sosnowiec z 21 medalami, w tym 12 złotych, drugi jest Stilon Gorzów – 10 medali, w tym 5 złotych, trzecie miejsce zajmuje Medyk Konin, 11 medali, w tym 2 złote. RTP Unia Racibórz zajmuje 8 miejsce w stawce 19 zespołów, mając na koncie 2 medale, w tym 1 złoty i 1 brązowy.
 
Piłka Nożna – Drużyna Roku 2009 – RTP Unia Racibórz?
Tygodnik „Piłka Nożna” przedstawił nominację w różnych kategoriach: Pierwszoligowiec Roku, Młodzieżowcy Roku, Drużyna Roku.
W kategorii Drużyna Roku został nominowany zespół RTP Unia Racibórz, a także kobieca Reprezentacja Polski oraz męska drużyna Widzewa Łódź.
 
Zdaniem „Piłki Nożnej” mistrz Polski 2008/2009 w piłce nożnej kobiet zasługuje na uznanie, za swoją grę w lidze, gdzie jest mistrzem jesieni, przygodę w Lidze Mistrzyń, w której przegrały u siebie 1:3 z austriackim zespołem FC Neulengbach, a w rewanżu wygrały 1:0.
 
Anna Sznyrowska – napastniczka, która jest królem strzelców jesieni w RTP Unii Racibórz w sezonie 2009/2010 i ma na koncie 12 bramek: Lubię grać na hali, jest to inna gra niż na boisku, można się pobawić grą piłką, a ze skutecznością bywa różnie. Myślę, że w gronie faworytów do tytułu będą 3 zespoły, a GOL chyba jest najsłabszy w tej stawce. O obronę tytułu będzie ciężko.
 
Patrycja Wiśniewska – grająca na pozycji napastniczki, jest królem strzelców Ekstraligi kobiet w piłce nożnej w sezonie 2008/2009: Gra w hali różni się od gry na trawie, w hali jest dużo przypadkowości, ale podstawą jest technika i zgranie drużyny. Moja gra na hali zależy od wejścia w mecz, jak dobrze rozpocznę spotkanie, to potem gra się układa, a jak źle, to się gra ciężko, pod obciążeniem.
 
Remigiusz Trawiński – trener RTP Unia Racibórz: Szansę na obronę tytułu oceniam na 25%, każda drużyna ma szansę na zdobycie tytułu Halowego Mistrza Polski Seniorek. Gra na hali jest mało przewidywalna, różni się wszystkim od gry na boisku. Gra się 4 zawodnikami w polu plus bramkarz, decydują umiejętności techniczne – i tu mamy przewagę nad innymi zespołami, ale o wyniku na hali może decydować przypadek. Gra na hali cechuje się dużą zmiennością akcji, można stworzyć kilka akcji w ciągu minuty, sporo jest sytuacji bramkowych.
Z powodów urazów i kontuzji na hali nie zagrają Anna Żelazko, Marta Stobba, Marta Sęga, Katarzyna Krupka, Paulina Kawalec, Hanna Konsek i Olga Syerowa. Najcięższy mecz będzie z Medykiem Konin oraz z Golem, bo w poprzednich sezonach zdobył 2 lata pod rząd tytuł Halowego Mistrza Polski Seniorek i gra 3 rok w lidze futsalu.
 
WiZ
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09