Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Funk-rock z góralską nutą

08.12.2009 00:00
W piątkowy wieczór, 11 grudnia, w Przystanku Kulturalnym Koniec Świata zapanuje góralska muzyka dzięki zespołowi Folkoperacja.
– Folkoperacja to zespół muzyczny, który tworzą muzycy pochodzący z Beskidu Śląskiego. Mieszkają oni w różnych górskich miejscowościach: w Wiśle, Istebnej, Jaworzynce oraz w czeskim Gródku (Hradku) – jak czytamy na oficjalnej stronie grupy. Grana przez nich muzyka to mieszanka funku, rocku i góralskich rytmów. – W ich muzyce obecne są elementy muzyki ludowej, sięgają do twórczości swych korzeni. Inspiracją do tekstów i muzyki są góry, przyroda oraz sytuacje życia codziennego. Zespół gra także tradycyjne utwory ludowe w ich własnym opracowaniu, lecz jak sami twierdzą, wolą grać swoją muzykę, niż wykorzystywać to, co już zostało wymyślone – piszą na stronie.
 
Czego możemy spodziewać się po ich występie w raciborskim pubie? – Koncerty Folkoperacji to dawka niesamowitej energii. Swoją muzyką wzruszają, porywają i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Zespół ciągle poszukuje inspiracji, pracuje nad nowym repertuarem, instrumentarium oraz brzmieniem. Każdy z muzyków zaczyna indywidualnie tworzyć muzykę i wprowadzać swoje pomysły – zapowiadają.
 
(JaGA)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09