Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Żeby Polska Polską była

08.12.2009 00:00
W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi  w Raciborzu odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Żeby Polska  Polską  była” zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego B. Koczwarę i K. Halfar. Wzięło w nim udział   24  uczniów klas  IV – VI z kilku raciborskich  szkół podstawowych, którzy przygotowali recytację wierszy patriotycznych oraz  fragmentów prozy.
Recytacje  były oceniane przez jury:  Marka Rapnickiego  z RCK, Genowefę Arciemowicz z RTP oraz  nauczycielkę  języka polskiego Krystynę Kucharczyk, która I miejsce przyznała  Kai  Zubko  z SP 15 (op. Joanna Chrzanowska-Rybeczka). Na II  miejscu uplasowały się ex aequo Agnieszka  Gierszewska  z SP 3 oraz Emilia  Sociera, także z SP 3 (op. Ewa Bochnia-Hetman), a III  miejsce zajął Daniel  Sekuła  z SP 15 (op. Katarzyna  Halfar). Przyznane zostały także dwa wyróżnienia, które zdobyły Karolina  Podsiadło (SP 3) i Aneta  Szamara (SP 3).
 
Wszyscy  uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci cenne nagrody książkowe ufundowane przez firmę Elmarko-bud  PPUH.
 
(oprac. JaGA)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09