Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Trochę serca dla czworonogów

08.12.2009 00:00
Przez październik i listopad uczniowie ZSE po raz kolejny zbierali karmę, koce i miski dla zwierząt z raciborskiego schroniska.
Zebrane rzeczy dla potrzebujących zwierząt przekazała placówce 4-osobowa grupa dziewczyn z klasy I e i II f z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu wraz z panią Kwapisz. – Pomysłodawcą przedsięwzięcia była pani profesor Surtel – informują uczestniczki akcji, której celem było nie tylko zebranie karmy, ale także zapoznanie się z sytuacją raciborskiego schroniska. – Karmy dostarczyłyśmy pod tzw. portiernię, po czym nastąpiła sesja fotograficzna. Oglądałyśmy, głaskałyśmy psy, w niektórych miejscach można było zauważyć koty – relacjonują dziewczyny. 
 
Pracownik  schroniska przedstawił przybyłym sytuację zwierząt. Obecnie w schronisku znajduje się ok. 115 psów. Do schroniska trafiają zwierzęta w różnym przedziale wiekowym, zdrowe, chore, ale każde potrzebuje własnego domu i właściciela, który się nimi będzie opiekował. – Schronisko nie jest w stanie zapewnić bardzo dobrych warunków dla tych zwierzaków z powodu małej ilości funduszy oraz braku wolontariatu, który w znaczący sposób mógłby wpłynąć na kondycję i dobro psów – stwierdzają uczennice.
 
– Cel charytatywnej akcji ZSE został zrealizowany, za co dziękujemy wszystkim, którzy się do niej przyczynili. Apelujemy do ludzkich sumień, aby nie wyrzucali zwierzaków, a szczególnie w okresie zimowym. Zwierzęta też mają uczucia i należy im się szacunek – kończą dziewczyny.
 
(oprac. JaGA)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09