Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Polsko-czeskie porównania

08.12.2009 00:00
3 grudnia w PWSZ w Raciborzu można było dowiedzieć się więcej m.in. o sektorze pozarządowym w Polsce i Republice Czeskiej, społecznościach osiedlowych i romskiej, czasie wolnym, pracy z młodzieżą, wolontariacie i sztuce.
To wszystko dzięki konferencji międzynarodowej pt. „Polskie a Czeskie organizacje pozarządowe – struktury, zasady funkcjonowania i możliwości współpracy transgranicznej” zorganizowanej przez Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK. – Od jakiegoś czasu myśleliśmy o współpracy z czeskimi partnerami, by poznać organizacje czeskie i pokazać, jak funkcjonują one w Polsce – wyjaśnił cel i przyczyny organizacji konferencyjnego spotkania Piotr Dominiak.
 
Konferencja zorganizowana została w ramach projektu „Rozwój Stosunków Polsko-Czeskich. Sąsiedzi – A Je To”, który jest finansowany przez ministra spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach konkursu Wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich.
 
A na zakończenie naukowego przedsięwzięcia ASK zadbał o element rozrywkowy, którym był  koncert The Band of Endless Noise zorganizowany w pubie Koniec Świata.
 
(JaGA)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09