Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Triumfowały Szalony Duet i Kontrast

08.12.2009 00:00
W tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się 26 listopada w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy, wzięły udział aż 24 zespoły. Uczestników podzielono na dwie kategorie: szkołę podstawową i gimnazjum.
W tej pierwszej grupie zwyciężył Szalony Duet z Nędzy w składzie Dominika Krumpietz i Przemysław Kunicki, zdobywając Grand Prix. Pierwsze miejsce zajęły Różowe Pantery z Rybnika, drugie – „Dziewczyny i chłopaki ze szkolnej paki” z SP 5 z Raciborza, a trzecie – zespół Girls z SP Babice.
 
W kategorii gimnazjum Grand Prix zdobył Kontrast z Gołkowic. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi Respekt z Gimnazjum w Rudach. Drugie zajęły ex aequo grupy Delirium z G Nędza i Laleczki Chucky z Gimnazjum Dwujęzycznego z Raciborza. Trzecie miejsce zajął zespół Freejumpers z Gimnazjum w Pszowie.
 
Organizatorem konkursu była, jak co roku, Agnieszka Sienczak. Nagłośnieniem zajęli się chłopcy ze szkolnego radia Kompan pod opieką Rafała Lincnera. Nagrody oraz poczęstunek dla uczestników udało się sfinansować ze środków Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego.
 
(oprac. e.Ż)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09