Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Pierwsza sportowa inwestycja władz powiatu

08.12.2009 00:00
Nowe boisko przy I LO to spełniona obietnica Adama Hajduka z 1994 roku.
– Pożegnałem stare boisko bez sentymentu – przyznał z uśmiechem Wojciech Janiczko, dyrektor ZSO nr 1. Przy ulicy Kasprowicza powstał wielofunkcyjny obiekt za 900 tys. zł. To pierwsza i nie ostatnia taka inwestycja powiatu.
 
26 listopada urządzono skromne otwarcie boiska z nawierzchnią poliuretanową. Powiat musiał je wykonać na własny koszt, podczas gdy magistrat korzysta z ministerialnych dofinansowań (dostał je na obiekty przy G2 i G5). – Nasze boisko nie spełniało wymagań, bo było za małe. Musieliśmy się zmieścić na placu przed szkołą. Przy okazji uporządkowaliśmy teren przed budynkiem – powiedział starosta Adam Hajduk. Na tę inwestycję czekał od 1994 roku. Jako wiceprezydent Raciborza obiecał ówczesnemu radnemu Ryszardowi Michalakowi, że I LO doczeka się nowego boiska. – To, na czym wcześniej prowadziliśmy zajęcia wf, zagrażało bezpieczeństwu młodzieży – przyznaje Piotr Michalak, syn tamtego radnego. W takich warunkach przepracował 14 lat i teraz żartuje, że „nadzoruje walki w klatce”, bo nowe boisko jest ogrodzone siatką.
 
Od pozostałych boisk wielofunkcyjnych w Raciborzu, to na Kasprowicza różni się małymi trybunami. – Firma, co je budowała, chwaliła, że jest ich najładniejszym dziełem – wspomina Michalak. Robotnicy zaczęli w wakacje i po czterech miesiącach zakończyli inwestycję. Adam Hajduk zapowiada, że to początek budowy obiektów sportowych przy powiatowych szkołach. – W przyszłym roku obiecuję Orlika przy Budowlance, a w dalszej kolejności nowe boiska przy Mechaniku, Ekonomiku i II LO – zapowiada starosta.
 
(ma.w)
  • Numer: 49 (921)
  • Data wydania: 08.12.09