Numer: 48 (920) Data wydania: 01.12.09

W meczu kolejki lepszy Kaman

W VII kolejce faworyci nie zawiedli, a najcięższą przeprawę miał zespół Kaman ze Sneakers4u, gdzie dobre zawody zagrał Emil Szwed, zdobywając 27 punktów dla swego zespołu, który przegrywa drugi zacięty mecz z rzędu.
Wyniki poszczególnych meczy:

GREEN TURKEY – DHL  67:93
(12:27, 9:19, 17:26, 29:21)

Green Turkey: Półtorak D. 21, Grabiec R. 15, Grzybek M. 14, Halama P. 12.
DHL: Żurek R. 19, Luterek R. 16, Cycon M. 15, Pałka Z. 13, Halama M. 10.

Arek Galdia – trener DHL: W I i II kwarcie mieliśmy przewagę, ale później przeciwnicy wykorzystali nasz przestój i dekoncentrację w meczu i wygrali ostatnią kwartę. Nie do końca realizujemy założenia przedmeczowe, nie wychodził nam atak pozycyjny, podczas którego było dużo chaosu. Pomimo młodego wieku drużyna Green Turkey robi postępy w grze i nabiera doświadczenia.

SNEAKERS4U – KAMAN  72:78
(11:18, 31:21, 11:24, 19:15)

Sneakers4u: Szwed E. 27, Zwierzyna P. 24

Kaman: Szczepaniak Z. 29, Wranik Z. 20, Atłachowicz D. 16, Winkler B. 11

Paweł Zwierzyna – kapitan Sneakers4u: Zagraliśmy znacznie lepiej niż z DHL-em, szczególnie Emil, który rzucił 27 punktów. Od początku było to wyrównane i zacięte spotkanie, w którym po połowie wygrywaliśmy 3 punktami 42:39, gdzie pod koniec II kwarty rzuciliśmy 10 punktów, nie tracąc żadnego. Mieliśmy lepszą końcówkę niż w meczu z DHL-em, ale całe spotkanie wygrał Kaman i można śmiało powiedzieć, że doświadczenie zadecydowało o wyniku.

Arek Nowacki – kapitan Kaman: Dla nas najbardziej zacięty mecz sezonu, w którym zespół Sneakers4u wysoko zawiesiło poprzeczkę. Kontrowaliśmy przebieg całego spotkania, ale pod koniec mieliśmy zastój, gdzie drużyna przeciwna nie skorzystała z okazji do wygrania meczu. Z naszej strony wygrała rutyna i doświadczenie.

WILD BOYZ – WSZYSTKO JEDNO  70:44
(16:13, 22:9, 13:6, 19:16)

Wild Boyz: Skonieczny D. 25, Kampka M. 16, Rejner J. 15

Wszystko Jedno: Zwierzyna A. 18, Zwierzyna M. 11

Marcin Kampka – kapitan Wild Boyz: Bardzo wyrównany mecz w I kwarcie, później wygrało doświadczenie i zgranie drużyny. Wola walki i chęć zwycięstwa daje nam możliwość wybicia się ponad przeciętność. Wygraliśmy z młodą drużyną, grającą na dobrym poziomie, której brakuje zgrania. Od II kwarty postawiliśmy dobrą obronę i w całym meczu aż 4 zawodników zdobyło powyżej 10 punktów, co świadczy o tym, że równo zagrała cała drużyna. Cieszy druga wygrana różnicą ponad 20 punktów.

Adam Zwierzyna – kapitan Wszystko Jedno: Bardzo słaby mecz, przegraliśmy zbiórki pod koszem, nie graliśmy tego, co sobie założyliśmy przed meczem. Mieliśmy grać dużo po obwodzie i dużo piłką, a w meczu było mało podań i nie wytrzymaliśmy kondycyjnie trudów tego spotkania, mieliśmy także tylko jednego podkoszowego.