Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Wieści gminne

10.11.2009 00:00
Ulżą zmotoryzowanym pacjentom
Pietrowice Wielkie. Ośrodek Zdrowia w stolicy gminy wymaga większego parkingu. Wójt Andrzej Wawrzynek obiecuje, że miejsc postojowych w tym miejscu przybędzie w przyszłym roku. – Zrobimy jak przy urzędzie. Pracownicy ośrodka będą parkować za budynkiem, a dla pacjentów będzie odrębny plac.
 
Św. Marcin i rogaliki
Kuźnia Raciborska. 11 listopada odbędzie się uroczystość św. Marcina. O godz. 17.30 korowód wyjdzie spod ZSOiT. O godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie w parku Dębina. Dla uczestników przewidziano tradycyjne rogaliki oraz pieczone ziemniaki. Nad wielkim ogniskiem utworzony zostanie „łańcuch dobrych serc”, a chętni będą mogli wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Caritasu, wrzucając datki do puszek.
 
Roszarnia pod gminą
Pietrowice Wielkie. Do końca roku samorząd stanie się jedynym właścicielem terenu po byłej roszarni. Starania o tę nieruchomość urzędnicy rozpoczęli przed dwoma laty i właśnie kończą procedurę przejmowania jej na własność.
 
Lipa zagraża dzieciom
Pietrowice Wielkie. Radna z Samborowic Iwona Gawlica poprosiła władze, aby zwróciły uwagę na niebezpieczną lipę rosnącą przy szkole. – Zagraża dzieciom przebywającym na boisku, w połowie jest pęknięta – zauważyła na ostatniej sesji Rady Gminy.
 
Bieg Niepodległości
Kuźnia Raciborska. Już po raz X wystartuje 11 listopada Bieg Niepodległości, którego organizatorem jest MOKSiR, ZSOiT i Urząd Miejski. Start o godz. 13.00, sprzed ZSOiT. W biegu mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i dorośli, którzy zgłoszą swój udział w sekretariacie MOKSiR. Dodatkowych informacji udziela MOKSiR, tel. 32 419 14 07.
 
Bezpieczne rolnictwo
Powiat. 17 listopada w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbędzie się finał konkursu „Bezpieczne rolnictwo powiatu raciborskiego”, w którym zmierzy się 39 zwycięzców etapu szkolnego. Organizatorami konkursu są: rac. Starostwo Powiatowe, Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Raciborzu, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach.
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09