Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Mecz o 6 punktów dla Unii

10.11.2009 00:00
W meczu dziewiątej kolejki Ekstraligi kobiet RTP Unia Racibórz pokonała Mitech Żywiec 2:0.
Unitki grały swoje, od samego początku atakowały i wszystko było dobrze do momentu, gdy trzeba było wykończyć akcję strzeleniem bramki. W pierwszych 25 minutach Unia miała kilka stuprocentowych sytuacji i jak zwykle zawodziła skuteczność, a powinno być praktycznie po meczu i co najmniej 3:0 dla RTP Unii Racibórz.
 
W końcu grająca na stoperze Daria Kasperska, znana z ofensywnej gry, ruszyła z piłką w kierunku bramki Mitechu. Po przebiegnięciu prawie przez całe boisko na wysokości pola karnego zagrała do Anny Sznyrowskiej, ta z kolei zagrała piłkę do Patrycji Wiśniewskiej, która w 36 min strzeliła bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Unii.
 
Po przerwie piłkarki z Żywca zagrały odważniej widząc, że można coś ugrać w tym meczu. Unitki miały swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystywały, przez co wkradała się nerwowość w grze raciborzanek. W 72 i 75 min miała dwie ”setki” Patrycja Wiśniewska, ale ich nie wykorzystała, czasami tak jest jak się bardzo chce to coś nie wychodzi.
 
W 85 min po podaniu na środek szesnastki do Marty Stobby, ta podała od razu do Anny Żelazko, która mocnym strzałem w długi róg bramki Mitechu przypieczętowała zwycięstwo Unii Racibórz.
 
RTP Unia Racibórz – Mitech Żywiec  2:0 (1:0)
bramki: Wiśniewska 36’, Żelazko 85’
RTP Unia: Daria Antończyk, Marlena Hajduk, Daria Kasperska, Agnieszka Karcz, Hanna Konsek, Agnieszka Winczo, Olga Syerowa (od 46 min Agata Mańczyńska), Marta Stobba, Anna Żelazko, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska, (Paulina Rytwińska 86’).
Trener: Remigiusz Trawiński.
 
Remigiusz Trawiński – trener RTP Unia Racibórz: Jestem bardzo zadowolony z wyniku i postawy swojego zespołu. Cały zespół zagrał dobre spotkanie, do końcowego gwizdka konsekwentnie realizował przedmeczowe założenia taktyczne, zdobyliśmy 3 ładne bramki po strzałach z dystansu. Ważne, że mamy 3 punkty i już myślimy o meczu z AZS-em Wrocław.
 
Aleksandra Golec – trenerka Mitechu Żywiec: Były ciężkie warunki, ale walczyłyśmy i nadrabiałyśmy braki w wyszkoleniu walką i ambicją. Musimy sporo potrenować, by dorównać Unii.
 
AZS Wrocław - Unia Racibórz 1:3 (0:1)
Dla AZS-u: Ewa Żyła 87’ – Dla Unii: Anna Żelazko 27’ i 60’. Agnieszka Winczo 47’.
Skład RTP Unia Racibórz: Daria Antończyk – Agnieszka Karcz, Daria Kasperska, Marlena Hajduk, Marta Stobba (Agata Mańczyńska 87’), Agnieszka Winczo, Paulina Rytwińska, Agnieszka Różkowska (Kamila Darda 79’) – Anna Żelazko, Patrycja Wiśniewska – Anna Sznyrowska (Olga, Seyrova 79’).
 
WiZ
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09