Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Szkoła sportem stoi

10.11.2009 00:00
Czołowe miejsca w klasyfikacji o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok 2008 w kategorii szkół podstawowych i szkolnych klubów zajęły raciborskie szkoły, a w klasyfikacji szkoleniowców raciborscy trenerzy.
Międzyszkolny Klub Sportowy – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Victoria wygrał klasyfikację na najlepszy szkolny klub w województwie śląskim w roku szkolnym 2008/2009. Punktacje prowadził Szkolny Związek Sportowy w Katowicach.
 
Victoria w pokonanym polu pozostawiła m. in. wielosekcyjne kluby MKS Pałac Katowice i MOS Płomień Sosnowiec. Prezes Sławomir Szwed nie krył radości z zespołowego zwycięstwa. – Na nasz sukces zapracowali zawodnicy i trenerzy z sekcji pływackiej, lekkoatletycznej oraz tenisowej, którzy naukę i trening godzą w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i w Szkole Podstawowej nr 15.
 
W klasyfikacji szkoleniowców Ewa Sienkiewicz (pływanie) zajęła trzecią lokatę wśród szkoleniowców pracujących z młodzikami. Wśród trenerów szkolących juniorów młodszych i juniorów Sławomir Szwed (pływanie) został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Piątą lokatę wywalczył Karol Szynol (lekkoatletyka), natomiast Piotr Morka (lekkoatletyka) zajął czwarte miejsce w klasyfikacji trenerów młodzików.
 
Spośród 244 szkół podstawowych województwa śląskiego na drugim miejscu wśród szkół podstawowych zakończyli rywalizację uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu.
 
Ewa Sienkiewicz – trener pływania młodzików:
Największymi sukcesami, jakie osiągnę łam z moimi zawodnikami, było zdobycie tytułów mistrzów Polski przez Aleksandrę Niziołek, Katarzynę Szymańską, Krzysztofa Jakubowskiego wraz z rekordem Polski. Krzysztof Wróbel i Artur Kapuścik zdobywali dwukrotnie tytuły mistrzów Polski, Krzysztof Tokarski zdobył 2 razy wicemistrzostwo Polski, a sztafety  zdobywały tytuł mistrza i wicemistrza Polski.
 
Andrzej Ciesielski – dyrektor SP 15:
W latach poprzednich zajmowaliśmy także czołowe miejsca w klasyfikacji o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w kategorii szkół podstawowych, w 2006 i 2008 I miejsce i w 2007 II miejsce. W ligach szkolnych w Raciborzu już od wielu lat jesteśmy na I miejscu, raz byliśmy na II miejscu.
 
Adam Stalmach – uczeń:
Nasza nauczycielka Pani Ewa Sienkiewicz jest fajna, zadaje fajne prace, jest wesoła, dobrze uczy wychowania fizycznego i pływania.
 
WiZ
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09