Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Czytelnicy słuchali piszącego

10.11.2009 00:00
Gimnazjalistów zainteresowało, czy dziennikarz lokalny spotyka sławnych ludzi.
Przedstawiciela naszej redakcji zaprosiła młodzież z Gimnazjum nr 1 w  Raciborzu. Opowiedział im o pracy w wydawnictwie, zachęcał do pisania i  odbycia wakacyjnych praktyk w gazecie lub portalu internetowym.
 
– Chcemy takie spotkania, z osobami pracującymi w lokalnych mediach, organizować cyklicznie – wyjaśnia Oksana Leszczyńska prowadząca bibliotekę w G1. Mariusz Weidner przez ponad godzinę mówił uczniom o Nowinach Raciborskich i portalu nowiny.pl. Zachęcał, by ci, którzy już piszą, rozwijali swój talent i zapraszał do odbycia praktyk w wydawnictwie. Dziennikarz odpowiadał też na pytania: czy spotyka się i rozmawia ze słynnymi ludźmi, i jakie cechy charakteru wymagane  są w tym zawodzie. Gość tłumaczył, że redakcję tworzy zespół, w którym każdy swymi indywidualnymi umiejętnościami i cechami wpływa na finalny efekt pracy – tygodnik.
 
Wkrótce gimnazjaliści z Jedynki odwiedzą redakcję gazety, aby z bliska  przyjrzeć się jej pracy. W 2009 roku było to drugie spotkanie w szkolnej bibliotece, w jakim wziął udział nasz autor. Do pierwszego doszło w G5 wiosną.
 
(ok)
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09