Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Partnerska oferta poparta tysiącami euro

10.11.2009 00:00
Powiat „eksportuje” do Walii Raciborski Festiwal Ekologiczny. Na Wyspy Brytyjskie poleciała Elżbieta Biskup pokazać miejscowym, jak organizuje się taką imprezę.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu „Uczenie się przez całe życie” przyznała powiatowi raciborskiemu 33800 euro na realizację projektu „Green Light”. Właśnie zaczęto go realizować z partnerem z walijskiego Wrexham.
 
Po stronie polskiej w projekcie biorą udział: powiat raciborski, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz nasze Gimnazjum nr 3. Walijczyków reprezentują: Wrexham County Borough Council (partner zagraniczny powiatu), Clywedog School oraz Victoria Youth Centre. Całkowita wartość projektu to 37 846 euro. – Podzielimy się wiedzą fachową, doświadczeniem oraz dobrymi praktykami wypracowanymi w placówkach. Projekt obejmie wizyty studyjne, warsztaty, stworzenie wspólnej strony internetowej, ekologiczne festiwale (wpierw w Raciborzu, a w 2011 w Walii), wspólną produkcję magazynu, płyty CD oraz kalendarza – tłumaczy Karolina Kunicka, z ramienia powiatu uczestnicząca w „Uczeniu się przez całe życie”.
 
To tzw. „miękki projekt”, który skupia się na zdobywaniu wiedzy, ale znajdzie się w nim miejsce na zakup sprzętu nagłaśniającego dla MDK. – To historyczny moment, pierwszy raz placówka bierze udział w takim przedsięwzięciu – mówi Elżbieta Biskup, jej dyrektor od 10 lat.
 
(ma.w)
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09