Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

I Mini Festiwal, ale nieostatni...

10.11.2009 00:00
Raciborskie przedszkolaki 4 listopada miały okazję zaśpiewać i zatańczyć na prawdziwej scenie w Domu Kultury Strzecha. Dla wielu z nich był to sceniczny debiut.
– Dziś są to eliminacje, a 14 listopada zorganizowana zostanie gala. To właśnie wtedy ogłoszone zostaną wyniki. Opracowany zostanie na ten dzień program, w którym wezmą udział występujący dziś, a także dzieci z RCK – maluszki ze Strzechy – zdradza dyrektor RCK Janina Wystub. – W przyszłym roku Mini Festiwal zorganizowany zostanie na szerszą skalę, razem z Rybnikiem. Dostaliśmy na to grant. Chcemy to zrobić wtedy w plenerze – dodaje.
 
Podopieczni 7 raciborskich placówek, przedszkoli nr: 3, 11, 13, 14, 15, 20, 24 zaprezentowali się przed trzyosobowym jury: Barbarą Łukaszek – doradcą metodycznym do spraw przedszkoli, Janem Goldmanem – muzykiem i wykładowcą w PWSZ oraz Jakubem Rusinem – historykiem, choreografem tańca ludowego, instruktorem RCK, w ramach I Mini Festiwalu Przedszkolaków. Zarówno w tańcach, jak i piosenkach, nie zabrakło akcentu śląskiego. „Wele Raciborza” wyśpiewane zostały dwukrotnie, sześciolatki z Czternastki zaprezentowały utwór „W Raciborzu na Ryneczku”, a dzieci z P 11 odtańczyły trojoka.
 
– Zapraszamy wszystkich na galę 14 listopada, dziadków, babcie, rodziców, wszystkich – mówiła dyrektor Przedszkola nr 11, które razem z RCK jest organizatorem festiwalu.
 
(JaGA)
  • Numer: 45 (917)
  • Data wydania: 10.11.09