Numer: 43 (915) Data wydania: 27.10.09

Wygrana w końcówce

25 października amatorzy koszykówki rozegrali trzecią kolejkę spotkań w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Pietrowicach Wielkich.
W zaciętym i wyrównanym meczu zagrał KOLTECH z DHL-em. Pierwszy  2 punkty zdobył DHL 2:0, po chwili drużyna KOLTECH-u także miała na swoim koncie pierwsze 2 punkty. W 3 min był pierwszy rzut za 3 punkty dla DHL-u . Ładny przechwyt KOLTECH-u w środku pola i jednym podaniem został uruchomiony Paweł Makowski, który bez problemu skończył akcję za 2 punkty, co dało prowadzenie jego drużynie 8:6. Mecz był zacięty punkt za punkt, ale KOLTECH zdobył prowadzenie 16:12 i do końca I kwarty powiększał je do 6 punktów. I kwarta skończyła się wynikiem 24:18 dla KOLTECH-u.

Na początku drugiej kwarty DHL odrobił 6 punktów straty i doprowadził do remisu 24:24. Wyrównana walka trwała do końca II kwarty i w ostatnich sekundach KOLTECH trafił za 2 punkty, i wyszedł na prowadzenie  41:38.

W III kwarcie drużyny rzucały punkt za punkt, ale prowadził KOLTECH do akcji za 3 punkty, w której Remigiusz Luterek trafił za 2 pkt., plus 1 pkt.  rzut wolny za faul. Dało to prowadzenie DHL-owi 50:48. W końcówce III kwarty DHL prowadził 60:56, ale na kilka sekund przed końcem Paweł Makowski z KOLTECH-u trafił za 3 pkt. i na tablicy świetlnej był wynik 59:60 dla DHL-u.

IV kwarta była wyrównana jak poprzednie, ale najbardziej emocjonująca była końcówka meczu, którą lepiej psychicznie wytrzymali zawodnicy KOLTECH-u i ostatecznie wygrali 83:79.

KOLTECH – DHL 83:79

Punkty dla KOLTECH-u: Paweł Makowski 36, Maciej Brudziana 19, Mateusz Czekajło 11, Adam Kleszcz 7, Marek Małko 5, Szyksznian Dariusz 3, Tomasz Cholaś 2.
Punkty dla DHL-u: Martin Kostka 20, Ryszard Żurek 18, Remigiusz Luterek 15, Mariusz Jędrzejewski, Michał Cycon 13.

Skład KOLTECH: Mateusz Czekajło, Marek Małko, Paweł Makowski, Jarek Wróblewski, Maciej Brudziana, Adam Kleszcz, Tomasz Cholaś, Dariusz Szyksznian.

Skład DHL-u: Marek Halama, Marcin Żurek, Mariusz Jędrzejewski, Remigiusz Luterek, Ryszard Żurek, Michał Cycon, Krzysztof Maryszczak, Zbigniew Pałka, Tomasz Piecha, Marcin Kostka.

Arkadiusz Galdia  – trener DHL-u: Czujemy niedosyt po tym  meczu. Nie był to łatwy przeciwnik, każda drużyna jest wymagająca i nie ma słabych drużyn. Nadal nie realizujemy założeń przedmeczowych. Gratulacje dla KOLTECH-u i podziękowania dla Snikers4u za przełożenie meczu.

Tomasz Cholaś – trener KOLTECH: Mecz był bardzo zacięty, ale to nasza drużyna lepiej wytrzymała napięcie w końcówce meczu, co dało nam zwycięstwo. Dziękujemy prezesowi PPW KOLTECH za sponsoring.