Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 41 (913) Data wydania: 13.10.09

Reaktywacja Ligi Zapaśniczej

10 października na matach sekcji MKZ Unii Racibórz odbył się pierwszy po sześciu latach przerwy pojedynek Ligi Zapaśniczej o Drużynowe Mistrzostwo Pol
Raciborska zapaśnicza ekipa w sobotnim meczu zmierzyła się z silnym składem Agros Żary.
 
– Ostatnie rozgrywki ligowe odbuły się w 2003 r., później niestety nastąpiło sześć lat przerwy. Wraz z prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego założyliśmy sobie, że obejmując te najwyższe stanowiska w zarządzie, doprowadzimy do reaktywacji Ligi Zapaśniczej, co się nam udało – przyznaje Grzegorz Pieronkiewicz, wiceprezes PZZ oraz prezes MKZ Unii R-rz. Sobotnie walki były bardzo wyrównane i mogły się podobać licznie zgromadzonym na hali przy pl. Jagiełły kibicom. Raciborski skład skorzystał także z pomocy zawodników z innych klubów, m.in. Artura Michalkiewicza (Śląsk Wrocław), Mistrza Europy z 2006 r. – W ligowych zmaganiach wzmocnień dokonuje każda ekipa, sprowadzając nawet zapaśników z zachodu. Mam jednak nadzieję, że Unia już w przyszłym roku będzie mogła wystąpić swoim pełnym składem. Jestem mile zaskoczony postawą naszych zawodników w meczu z bardzo dobrym składem Agros Żary. Cieszy najbardziej występ zawodników Unii, którzy mimo młodego wieku wygrali wszystkie starcia i są  mocnym filarem drużyny – kończy Grzegorz Pieronkiewicz. Kolejnym ligowym starciem unitów będzie walka na wyjeździe w Poznaniu. Najważniejszym meczem sezonu będzie jednak rywalizacja, która odbędzie się 31 października w Raciborzu z sekcją AKS Piotrków Trybunalski. Między silnymi zapaśnikami z Piotrkowa a Unią może rozegrać się walka o tytuł mistrza Polski.
 
Wyniki zawodników Unii w meczu z Agrosem Żary: kat. 55 kg Dawid Ersetic 3:1, kat. 60 kg Dawid Karasiński 3:1, kat. 66 kg Mateusz Wanke 3:0, kat. 74 kg Mateusz Wolny 3:0, kat. 84 kg Paweł Poślad 3:1, kat. 96 kg Artur Michalkiewicz 3:0, kat. 120 kg Łukasz Banak 3:1. MKZ Unia R-rz – Agros Żary 21:4. Wyniki, tabele oraz wszelkie informacje na temat Ligi Zapaśniczej można obejrzeć na str. 263 telegazety TVP1.
 
Mateusz mistrzem Polski Juniorów
 
2 – 3 października w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach styl klasyczny. Racibórz reprezentowało dwóch zawodników, którzy zdobyli po jednym medalu. Mateusz Wanke stoczył pięć pojedynków, z których przegrał tylko jeden z Pawłem Matuszyńskim (Olimpijczyk Radom), po czym zdobył brązowy medal w wadze do 66 kg. Drugi raciborzanin Mateusz Wolny wywalczył złoty „krążek” i tytuł mistrza Polski w kategorii wagowej do 74 kg. Mateusz Wolny wygrał pięć walk i w finałowej potyczce pokonał Tadeusza Michalika (Agros Żary). – Jechałem w roli faworyta swojej wagi i bardzo się cieszę, że udało mi się spełnić oczekiwania wielu osób i zdobyć złoto. Byłem dobrze przygotowany do startu w zawodach. W finałowej walce „przespałem” pierwszą rundę i mój rywal zdobył punkt. Dzięki mobilizacji ze strony trenera zwyciężyłem drugą rundę, a w trzeciej pokazałem, kto jest najlepszy – przyznaje Mateusz Wolny.
 
W grudniu utalentowany zapaśnik MKZ Unii rozpoczyna ciężkie przygotowania do sezonu. W przyszłym roku czekają go najważniejsze starty w Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów.
 
(asr)