Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 39 (911) Data wydania: 29.09.09

HALO REDAKCJA - Cała prawda o szpitalu

Jestem pielęgniarką w raciborskim szpitalu. Nigdy nie myślałam, że zadzwonię do redakcji w takiej sprawie.
Chodzi o atmosferę panującą w szpitalu. Po informacji dotyczącej planowanej redukcji etatów każdy chodzi jak na szpilkach. Nie znamy żadnych szczegółów. Docierają do nas różnego rodzaju plotki, ale w każdej jest z pewnością ziarno prawdy. Nikt nie wie, czy lista osób przewidzianych do zwolnienia jest już gotowa. Nikt nie wie, kto się również na niej znajdzie. Nie udziela nam się żadnych informacji. Z dyrekcji docierają same ogólniki. Wkrótce koniec miesiąca. My mamy swoje rodziny. Nie wiemy co dalej. Ta niepewność nas wykańcza. Tak się nie da pracować, nie da się żyć. Sam pomysł zwalniania personelu jest chory. I tak brakuje pielęgniarek w szpitalu i wszystkie pracujemy w nadgodzinach. Nigdy nie myślałam, że to powiem. Faktycznie, my pielęgniarki zaniedbujemy pacjentów. Ta cała krytyka szpitala ma swoje uzasadnienie. Jednak przy obecnej obsadzie nie da się poświęcić więcej czasu chorej osobie. Pacjent staje się numerkiem. Jeszcze nie skończymy z jednym, już trzeba lecieć do następnego. Mam poczucie, że nie wypełniam swoich obowiązków tak jak powinnam, ale nie jestem w stanie. A teraz będzie jeszcze gorzej, gdy zwolnią kolejne kilkadziesiąt osób. Wszędzie wiszą tabliczki z informacją o jakości usług w szpitalu. Jest nas po prostu za mało, a będzie jeszcze mniej.
 
Jeszcze pielęgniarka z raciborskiego szpitala