Numer: 36 (908) Data wydania: 08.09.09

Lider za mocny dla KP Unia

Lider Polonia Łaziska pewnie pokonała Unię 2:0 w sobotnim spotkaniu w Raciborzu na Srebrnej.
Polonia okazała się drużyną grającą bardzo dobrze w obronie, przez co nie było łatwo stworzyć unitom sytuacji bramkowych, a gdy już w takich sytuacjach się znaleźli, to nie mogli ich zakończyć strzeleniem bramki. W 4 minucie Fryt doszedł do piłki w polu karnym Polonii i ją stracił zamiast od razu strzelać. W 26 min po rzucie wolnym doszło do zamieszania w polu karnym Unii, niefortunnie wybita piłka trafiła pod nogi Hendla, który strzelił tuż przy słupku, dając Polonii prowadzenie. W tym czasie gry na boisku każda z drużyn miała sytuacje bramkowe, ale żadna nie mogła strzelić gola. Przed zejściem do szatni Unia straciła bramkę po błędzie obrony. Hendel uciekł Kowalczykowi i oddał strzał na bramkę po ziemi, a do odbitej przez Bedryja piłki dobiegł Paździorny i strzelił do pustej bramki, ustalając wynik pierwszej połowy na 02. Tej straty bramkowej do końca meczu nie udało się już odrobić.

W pierwszej połowie Unia grała zbyt nerwowo, mało piłką i popełniała dużo prostych błędów, które nie powinny się zdarzać na tym szczeblu rozgrywek.

Po zmianie stron każda z drużyn wypracowała sobie dużo dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale piłkarze zawiedli skutecznością, a bramkarze dali pokaz swoich możliwości.

Unici w drugiej połowie grali lepiej i raz po raz atakowali. Były momenty, gdy Unia nie schodziła z połowy przeciwnika. Przyciśnięta i zmuszona do obrony Polonia Łaziska groźnie kontratakowała, ale wynik spotkania już nie uległ zmianie.

KP Unia Racibórz – Polonia Łaziska 0:2 (0:2); bramki: Hendel 26’, Paździorny 44’. Żółte kartki: Szałkowski, Wardęga, Kowalczyk, Ł.Haras – Gersok. Sędzia: Rafał Rokosz - Katowice

Unia: Michał Bedryj, Mirosław Pniewski, Piotr Sławik, Edward Kowalczyk, Tomasz Wardęga, Dawid Fryt (78 Rafał Haras), Łukasz Zejdler (88 Marcin Rusin), Patryk Podstawka, Jarosław Rachwalski(60 Łukasz Haras), Mariusz Frydryk, Kamil Szałkowski(46 Adam Kiełtyka).Rez.: Szymon Kubów, Adam Mużelak, Dawid Majewski.

Za tydzień wyjazd do Zapory Porąbka, ale już w tym tygodniu inauguracja rozgrywek o Puchar Polski i Unia wyjeżdża do Pietrowic na spotkanie z tamtejszym Startem.