Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 6 (878) Data wydania: 10.02.09

Teatr, malarstwo, fotografia i taniec

Drugi tydzień ferii w RCK upłynął, podobnie jak poprzedni, warsztatowo.

Agnieszka Lipińska (18 lat) do tej pory zajmowała się rysunkiem, ale przyznaje, że interesuje ją malarstwo. Na warsztaty prowadzone przez Michała Justyckiego (z prawej) wybrała się, by spróbować czegoś nowego. Adze w malowaniu najbardziej podoba się fakt, że osiągnięcie końcowego efektu wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu.

Magda Orzeł (17) odwiedziła warsztaty fotograficzne prowadzone przez Gabrielę Habrom-Rokosz, bo w ferie miała wolny czas. – Bardzo lubię robić zdjęcia, choć nie potrafię tego robić profesjonalnie. Chcę się dowiedzieć, jakich błędów unikać, żeby zdjęcie wyszło dobre – mówi. Na zajęcia przyszła wraz z koleżanką Basią Wycisk (17) (z prawej).

Ola Gierszewska (druga z lewej) na warsztatach teatralnych jest po raz drugi. – Namówiła mnie koleżanka, mówiąc, że podczas zajęć instruktorzy podchodzą do teatru z innej strony. Nie mam ulubionej części zajęć – wszystkie ćwiczenia bardzo mi się podobają – mówi. Mateuszowi Kurkowskiemu zajęcia polecili opiekunowie z kółka teatralnego. – Zajęcia są kapitalne. Najbardziej lubię improwizacje teatralne. Bardzo ciekawa była też dyskusja po obejrzeniu filmu „Fala”, na zajęciach filmowych – opowiada.

Warsztaty prowadzone przez grupę artystyczną TFURCY są w RCK-u tradycją. W tym roku uczestnicy mogli ćwiczyć elementarne zadania aktorskie oraz zapoznać się z Teatrem Obrazu i Teatrem Forum.

Zajęcia teoretyczne warsztatów fotograficznych odbywały się
w PWSZ przy ul. Cecylii. Później uczestnicy kursu udali się na zajęcia plenerowe, podczas których uczyli się kadrowania i szukali najlepszego sposobu, by zrealizować temat „Ja i moje miasto”. –  Uczestnicy będą pracować na aparatach analogowych, kto nie ma takiego w domu, otrzyma sprzęt od nas – mówi Kamil Materzok, jeden
z prowadzących. Amatorzy fotografii mogli też poznać tajniki wywoływania zdjęć podczas zajęć w ciemni. Efekty pracy będzie można zobaczyć na wystawie powarsztatowej.

Tancerze z ZPiT Mała Strzecha podczas warsztatów prowadzonych przez Jakuba Rusina poznawali tańce spiskie. Jednocześnie była to okazja do ćwiczenia układów tanecznych przygotowanych na uroczyste obchody jubileuszu 55 lat istnienia ZPiT Strzecha.