Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Zaskoczył wszytskich

27.01.2009 00:00
Dwa złote medale Roberta Wilkowieckiego były wydarzeniem i sporym zaskoczeniem, nie tylko dla ekipy raciborskiej Victorii, podczas odbytych 23-25 stycznia w Nowej Rudzie Mistrzostw Polski juniorów 15-letnich.

Na 8-torowej, 25-metrowej pływalni CTS-u podopieczny trenera Rafała Bałysa „rozniósł w puch” swoich rywali, nie dając im najmniejszych złudzeń, kto jest najlepszym grzbiecistą w kraju. – Nie potrafię ukryć wzruszenia po występie Roberta – mówił trener Bałys. – Był świetnie przygotowany i zmotywowany do startu. On zawsze,  pomimo młodego wieku, bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich pływackich obowiązków. Na tych zawodach nie był zaliczany co prawda do grona faworytów, ale na medal po cichu liczyliśmy obaj. Ale to, co pokazał w wyścigach  grzbietowych, zasługuje na najwyższą pochwałę – dodaje raciborski trener.

Obok Roberta w wyścigach finału „A” (miejsca 1-8) wystąpiła Aleksandra Mazurkiewicz (trener Ewa Lewandowska) oraz zespoły sztafetowe chłopców. Ola zajęła V m. na 200 m, VI m. na 50 i VII m. na 100 m stylem dowolnym. O podium mogły się postarać sztafety chłopców 4x200 i 4x100 m stylem dowolnym. W obu tych konkurencjach przypływali jednak na piątych miejscach. W finałach „B” pływali ponadto Dominik Matysiak i Michał Kwiecień.

W najbliższy weekend swoje mistrzostwa rozegrają 16-latkowie (Cetniewo) oraz pływacy 17- i 18-letni (Oświęcim).

(MiR)

  • Numer: 4 (876)
  • Data wydania: 27.01.09