Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

W blasku złota

27.01.2009 00:00
Dwa złote medale zdobyte przez Karolinę Żebrowską i Justynę Święty to zdobycze lekkoatletów MKS-SMS Victoria Racibórz podczas rozegranych, 23-25 stycznia, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

W pierwszym dniu mistrzostw „złotym” trójskokiem popisała się Karolina Żebrowska, skacząc już w w pierwszej próbie  na odległość 12,80 m. Trener zawodniczki Karol Szynol, stwierdził, że była to jedna z większych sensacji zawodów. – Karolina nie dość, że znacznie poprawiła swój rekord życiowy (poprzedni 12,44 m), to pokonała faworyzowaną Annę Jagaciak z Poznania, ustanawiając nowy rekord Śląska w tej konkurencji. Warto dodać, iż jest to drugi złoty medal tej zawodniczki spośród sześciu zdobytych do tej pory dla barw Victorii i Szkoły Mistrzostwa Sportowego na krajowych mistrzostwach – tłumaczy Karol Szynol.

W juniorkach młodszych nie zawiodła Justyna Święty. Podopieczna trenera Kazimierza Stępnia (wcześniej Piotra Morka), prowadząc od startu do mety bieg na 600 m, wygrała ze znaczną przewagą w czasie 1.34,64 s, zdobywając upragniony złoty medal.

O krok od medalu była Katarzyna Hyjek. Pomimo ustanowienia rekordu życiowego podopieczna Karola Szynola brązowy medal przegrała zaledwie o 0,05 s, zajmując, to najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. Na pocieszenie pozostał fakt ustanowienia rekordu Śląska na 60 m pł (8,91 s). Na uwagę zasługuje także start Szymona Szymiczka, który w biegu na 3 km ustanowił rekord życiowy z czasem 9.18,89 min. Dało mu to dziewiątą lokatę.
 
(MiR)

  • Numer: 4 (876)
  • Data wydania: 27.01.09