Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Rywalizujemy tylko na boisku

27.01.2009 00:00
Realizacja kolejnego projektu współpracy między polską i czeską szkołą

W Szkole Podstawowej nr 15 z Odziałem Sportowym w Raciborzu, 21 stycznia, odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Rywalizujemy tylko na boisku”, którego pomysłodawcą był dyrektor szkoły w Opawie – Livi Kupcik.

Dzięki pomysłom oraz zapałowi nauczycieli, zarówno polskich, jak i czeskich, realizacji doczekał się kolejny projekt, który da uczniom możliwość poznania bliżej swoich „zagranicznych sąsiadów”. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. Biorą w nim udział dzieci z klas V-VI SP15 oraz VI-VII szkoły Oticke nr 18 z Opawy.  – W programie przewidziano szereg zawodów sportowych – turnieje piłki nożnej, siatkowej, gry i zabawy. Uczestnicy zapoznają się także z zasadami obowiązującymi w zapasach, wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych i pływackich – mówi współorganizator projektu – Kamila Kubiak – wicedyrektor SP15. Ponadto przewidziano dwudniowe wycieczki, m.in. do Wisły i Koniakowa w celu promowania swojego regionu. Dzieci poznają zasady zdrowego żywienia, przypomną sobie zasady bezpieczeństwa oraz wezmą udział w pokazie ratownictwa wodnego. Przez cały czas trwania projektu będzie opracowywany słowniczek terminów sportowych.

Podsumowanie zrealizowanych założeń wyznaczono na kwiecień 2010.  Na inaugurację przybyli przedstawiciele władz miasta, oświaty oraz rady rodziców. Nie zabrakło klubów sportowych, które będą brały czynny udział w realizacji projektu.

Jula

  • Numer: 4 (876)
  • Data wydania: 27.01.09