Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Kasia oczarowała publikę

27.01.2009 00:00
Takiego wydarzenia kulturalnego w Kuźni dawno nie było. Koncert kolęd Katarzyny Pluty i kwartetu smyczkowego Altra Volta zgromadził tłumy.

W mroźny, sobotni wieczór, 17 stycznia, w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej próżno było szukać wolnego miejsca. Aż tylu miłośników muzyki przyszło posłuchać kolęd w wykonaniu Katarzyny Pluty i kwartetu smyczkowego Altra Volta. Młoda wokalistka jest studentką raciborskiej PWSZ. W maju ubiegłego roku zaśpiewała na festiwalu w Opolu jako laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie”. Kwartet smyczkowy Altra Volta istnieje od 1998 r. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach: Leszek Sojka, Jacek Dzwonowski, Aleksandra Marko-Lech i Michał Lech. Grupa sporo koncertuje w kraju i za granicą, odwiedzili już m.in. Niemcy, Włochy, Turcję, Szwecję, Indie, Szwajcarię, Sri Lankę, Egipt.

Podczas koncertu wykonano m.in. takie utwory, jak: Adeste Fidele, Oratorium na Boże Narodzenie J. S. Bacha oraz wiele znanych wszystkim kolęd: Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki, O Gwiazdo Betlejemska, Wśród nocnej ciszy. Przy radosnych dźwiękach Jingle Bells publiczność włączyła się w koncert, klaszcząc do rytmu. Radosna, podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim. – Cieszę się, że dzisiejszy wieczór mogliśmy przeżyć jako wspólnota kościelna, tak ucztując – mówił na zakończenie ks. Bernard Plucik, proboszcz parafii w Kuźni, dziękując wykonawcom, organizatorom i licznej publiczności.

Organizatorem koncertu były rady sołeckie osiedla i Starej Kuźni. Koncert rozpoczął stałą współpracę Kasi z Altra Volta. – Zaprosili mnie do zespołu jako solistkę rozrywkową. Bardzo się cieszę, że dostałam szansę pracy z profesjonalistami. Pierwszy koncert gramy już 5 lutego w Kędzierzynie – cieszy się młoda wokalistka.

(e.Ż)

  • Numer: 4 (876)
  • Data wydania: 27.01.09