Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Teatrzyk Niewielki ma ambitne plany

27.01.2009 00:00
Teatrzyki Niewielkie z Borucina, równie chętnie jak na konkursach, występują przed rodzimą publicznością.

Widowisko jasełkowe dla lokalnej społeczności przedstawiły 18 stycznia w Domu Kultury w Borucinie. Przygotowano na tę okazję bardzo bogaty program artystyczny. Podopieczne Beaty Kalei-Gorzalnik ze świetlicy zatańczyły, Laura Szafarczyk grała na skrzypcach, nie zabrakło też śpiewania kolęd oraz utworów dla babci i dziadka. Młodsze dzieci przedstawiły jasełka, a starsi uczniowie „Kolędników po morawsku”. Część artystyczna przeplatana była konkursem wiedzy o Bożym Narodzeniu.

Teatrzyk Niewielki, składający się z dwóch grup wiekowych, istnieje od 1998 roku. Prowadzi go Irena Hlubek, która już wcześniej w miejscowej podstawówce opiekowała się szkolnymi grupami teatralnymi. Teatrzyki Niewielkie mają na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. I miejsca w: IX Wojewódzkich Miniaturach Teatralnych w Buczkowicach w 2008 r., XIX Wojewódzkich Konfrontacjach Amatorskich Teatrów Dziecięcych w Mysłowicach w 2005 r., Międzynarodowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w 2005 r. W historii grupy nie brakuje też wyróżnień oraz nagród indywidualnych, głównie dla utalentowanego Patryka Mrozka.

– Chcemy spróbować sił na łódzkiej Dziatwie oraz powalczyć o Złotego Gargulca w Szydłowie, czy na innych przeglądach. Od dawna też występujemy dla ludności lokalnej. Jedno i drugie jest ważne i tylko razem wzięte ma sens. Ważne są miejsca na konkursach, ale też występy przed rodzimą publicznością – uważa Irena Hlubek.

(e.Ż)

  • Numer: 4 (876)
  • Data wydania: 27.01.09