Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Godnie reprezentowali klub i miasto

20.01.2009 00:00
Drużyna trampkarzy starszych OSiR KP Unia Racibórz rocznik ’94, prowadzona przez trenera Bernarda Sławika, bardzo dobrze spisywała się w piłkarskich turniejach poza granicami naszego miasta.

W połowie grudnia zeszłego roku nasi piłkarze uczestniczyli w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Aleksandra Zaczyńskiego, byłego zawodnika pierwszoligowej Unii Racibórz z Prudnika. W gronie ośmiu drużyn raciborski zespół zajął drugie miejsce, ulegając jedynie w finale po rzutach karnych Stadionowi Śl. Chorzów.

Najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma zdobytymi bramkami został zawodnik Unii, Grzegorz Benedyk. Oprócz Unii w turnieju uczestniczyły zespoły: Stadion Śl. Chorzów, BTP Brzeg, Sparta Prudnik, Pogoń Prudnik, Podokręg PN Nysa, Podokręg PN Głubczyce, Podokręg PN Prudnik.

10 stycznia podopieczni trenera Bernarda Sławika startowali w Noworocznym Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Częstochowie. W gronie takich rywali, jak: UKS Tomaszów Mazowiecki, Stadion Śl. Chorzów, MKS Myszków, Skra Częstochowa (organizator), Orlik Blachownia Śląska, MOSiR Jastrzębie, Warta Mstów, nasi młodzi piłkarze zajęli wysokie trzecie miejsce pokonując zespół MKS Myszków 4:1. W półfinale nasz zespół uległ po rzutach karnych zwycięzcy turnieju, drużynie UKS Tomaszów Mazowiecki (w meczu był wynik 2:2).

W turniejach tych barwy naszego klubu reprezentowali: bramkarze: Mateusz Nieckarz, Tomasz Burek; pozostali zawodnicy: Dawid Małecki,  Tomasz Adamczyk, Damian Mazurek, Michał Pytlik – kapitan zespołu, Kamil Łątkowski, Grzegorz Benedyk, Jakub Pytlik, Konrad Świstowski, Adam Jantas, Karol Wanat, Wojciech Keler, Dawid Bondaro, Adam Margazyn, Łukasz Ploch, Rafał Skotarczyk, Karol Dudek. Kierownikiem drużyny jest Piotr Bondaro.

(asr)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09