Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Tenis w nowym roku

20.01.2009 00:00
Tenisiści raciborskiej sekcji TKKF Rafako rywalizowali w turnieju o Puchar Starosty Raciborskiego.

Pierwszy tenisowy turniej w 2009 r. o Puchar Starosty Raciborskiego odbył się,
10 stycznia, na hali widowiskowo-sportowej przy ZSO w Rudniku. Zawody zorganizowane zostały na dwóch wyznaczonych kortach, na których rywalizowała młodzież do 18 lat. Graczy rozlosowano do trzech grup, w których zmagania odbywały się systemem „każdy z każdym”. – Poziom turnieju był bardzo wysoki pomimo tego, że w zawodach nie startowało kilku znaczących raciborskich tenisistów, którzy w tym czasie grali w Chorzowie, lub byli zajęci z powodu szkoły – przyznaje Henryk Swoboda, trener tenisistów z TKKF Rafako.

Finał turnieju pomiędzy Kamilem Monkiewiczem a Kubą Ostrowiczem zakończył się zwycięstwem Kamila w dwóch setach 6/5, 6/5 (grano do sześciu gemów).

W meczu o trzecie miejsce spotkali się Arek Erd i Grzegorz Kozieł. Mecz był bardzo wyrównany i zwyciężył go Arek Erd w trzech setach. Ostatnia partia w walce o miejsce na podium zakończyła się tie-breakiem 7/6. – Arek zwyciężył tylko jedną piłką, ale muszę przyznać, że w tych ważnych momentach wykazał się dużą odpornością psychiczną – dodaje Henryk Swoboda.

Końcowa klasyfikacja tenisowych gier: dziewczęta: I m. Ania Molęda (ZSO SMS), II m. Gabrysia Deńca (ZSO SMS), III m. Martina Deńca (G SMS); chłopcy:

I m. Kamil Monkiewicz (SP nr 4), II m. Kuba Ostrowicz (G nr 1), III m. Arek Erd (G nr 3), IV m. Grzegorz Kozieł (G nr 1).

(asr)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09