Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Z każdym turniejem lepsi

20.01.2009 00:00
W ZSP nr 2 w Raciborzu 17 stycznia odbył się ciekawy turniej dla młodych mistrzów rakiety.

W tenisowych zawodach udział wzięło kilkunastu zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej.

Dla grupy starszej był to trzeci turniej, wliczający się do punktacji generalnej, w której prowadzi Wiktor Żagiel, z dorobkiem 200 pkt. (dwa wygrane turnieje). Pojedynki toczone były do dwóch wygranych gemów, a w przypadku remisu decydował super tiebreak. W grupie młodszej najlepszy okazał się Piotrek Raczek, drugie miejsce zdobył Jakub Niedzielski, a trzecią pozycję ex aequo wywalczyli Michał Niedzielski oraz Patryk Maciejewski. – Tenisowe mecze w tej grupie odznaczały się długimi, ciekawymi wymianami z tyłu kortu nagradzanymi brawami rodziców, którzy dzielnie przez cały turniej wspierali swoje pociechy. Rywalizacja dzięki temu była zacięta, a zarazem bardzo sympatyczna – przyznaje organizator zawodów i trener tenisa, Bartosz Franica.

Zmagania w grupie starszej wygrał Wiktor Żagiel, faworyt turnieju, który na swoje konto może dopisać kolejne 100 pkt. do rankingu. – Ciekawostką i dużym wyczynem może być fakt, że w całych zawodach Wiktor nie przegrał żadnego gema. Jego dobre wyszkolenie techniczne oraz świetna praca nóg nie pozwalała przeciwnikom na zbyt wiele. Najbliżej wygrania gema z Wiktorem był Patryk Pakosz, który zdobył drugie miejsce. Ten zawodnik w ostatnim okresie zrobił duże postępy dzięki treningom jakie prowadzimy właśnie tu na ocickiej sali – dodaje Bartosz Franica. Trzecie miejsce wywalczyła Ewa Raczek, jedyna dziewczyna biorąca udział w zawodach. Czwarta pozycja przypadła Przemkowi Forysiowi.

– Jestem bardzo zadowolony z poziomu turnieju, niektórzy zawodnicy mogą już przejść na wyższy etap treningu, co oczywiście wiąże się z cięższą pracą jaką będę wymagał od swoich podopiecznych. Jednak myślę, że takie treningi w połączeniu z zaangażowaniem zawodników mogą w przyszłości zaowocować wieloma sukcesami na tenisowych kortach – kończy raciborski trener.

(asr)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09