Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Kolędy po polsku i niemiecku

20.01.2009 00:00
W ostatnim tygodniu przed świętami w Szkole Podstawowej nr 5  im. Jana Brzechwy z Oddziałami Dwujęzycznymi w Raciborzu, jak co roku, odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe z udziałem uczniów, nauczycieli oraz rodziców i babć. Dzieci zaprezentowały sceny z życia Świętej Rodziny i ludzi obecnie żyjących.

Przedstawiły młodą parę, która zafascynowana sobą, a właściwie swoim majątkiem, nie pomyślała o Tym, który w ich życiu powinien być najważniejszy. Ukazały rodziców, którzy zabezpieczając przyszłość materialną dzieci, zapomnieli o prawdziwej miłości do nich. Dialogi były w języku polskim i niemieckim, co nie sprawiało dzieciom problemu w przedstawieniu i zrozumieniu treści.

Uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia na własnoręcznie wykonanych kartkach. Potem każda klasa zainscenizowała i zaśpiewała kolędę w języku niemieckim. Uczennice, Andrea Ploch na gitarze, a Karolina Bedrunka na akordeonie, pod kierunkiem dyrektora Jana Goldmana wykonały przygotowane utwory. Na zakończenie spotkania dyrektor i ksiądz proboszcz Jan Szywalski złożyli obecnym życzenia i podzielili się opłatkiem.

(oprac. e)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09