Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Z wizytą u Czechów

20.01.2009 00:00
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu odwiedzili swoich kolegów z Základni Školy Oticka 18 w Opawie. Większość uczniów była w czeskiej szkole po raz pierwszy.  Dzieci wspólnie uczestniczyły w lekcji języka angielskiego, obejrzały sale lekcyjne i zwiedziły wystawy prac plastycznych. Poznały ciekawą technikę zdobienia z wykorzystaniem wosku i tuszu oraz rozegrały w hali sportowej mecz hokeja.

W podziękowaniu za gościnę członkowie zespołu fletowego i chóru mieszanego wzmocnionego głosami nauczycieli Piętnastki  dali koncert kolęd i pastorałek. Koncert bardzo przypadł do gustu gospodarzom, którzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku przyjadą do Raciborza, by kolędować po czesku. Na zakończenie pobytu dzieci przeszły na opawski Rynek, by zobaczyć ratusz i Teatr Śląski.

– Uczniowie obu szkół spotkają się znów pod koniec stycznia w SP 15 w Raciborzu na inauguracji wspólnego projektu „Rywalizujemy tylko na boisku” – zapowiada zastępca dyrektora Kamila Kubiak,  koordynatorka projektu. Środki finansowe na jego realizację obie placówki pozyskały z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Projekt będzie trwał 16 miesięcy i umożliwi uczniom m.in. wzajemne poznanie siebie poprzez udział w zawodach sportowych, zabawach, wycieczkach, naukę zasad gry fair play i poznanie walorów przyrodniczo-turystycznych miejscowości położonych po obu stronach granicy.

(b.s.)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09