Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Krzyżanowice znów on-line

20.01.2009 00:00
Krzyżanowice znów chcą być liderem. Tym razem w Internecie.

Od kilku dni gmina Krzyżanowice może pochwalić się nowym serwisem internetowym. Nie brakuje tu ciekawostek historycznych, mapy czy bieżących informacji z życia gminy.

Prace nad witryną trwały od kilku miesięcy. Poprzednia strona już od dawna zostawała w tyle w porównaniu do innych serwisów samorządowych. Mimo iż kilka lat temu została oceniona przez magazyn komputerowy stroną miesiąca, rozwiązania w niej zastosowane już dawno trafiły do internetowego lamusa.

– Chcieliśmy mieć najnowocześniejszą stronę w powiecie – nie ukrywa Leonard Fulneczek, wójt Krzyżanowic. – Postanowiliśmy udostępnić ją internautom, choć nie jest jeszcze gotowa. Cały czas ją udoskonalamy. Jest tworzona w oparciu o technologię CMS, dzięki czemu pracownicy urzędu gminy będą mogli bez problemu ją aktualizować – tłumaczy zawiłości informatyczne wójt.

Po starej stronie nie ma śladu. Zmieniło się praktycznie wszystko, jedynie w lewym rogu zostawiono herb gminy. Po wpisaniu w pasek adresu www.krzyzanowice.pl do dyspozycji mamy lokalną prognozę pogody, kalendarz imprez, ogłoszenia urzędowe, a wkrótce dostępny będzie widok z kamerki internetowej. – Chcemy ją zamontować przed urzędem gminy. Na razie będzie jedna, ale nie wykluczamy, że wkrótce pojawią się kolejne. Myślimy nad ryneczkiem w Tworkowie – mówi Fulneczek.

Aktualizacją  będzie się zajmować między innymi Katarzyna Borek z wydziału promocji gminy oraz Danuta Cycon z biura wójta. – Stawiamy na kontakt z mieszkańcami. Na stronie już działa księga gości, można także skontaktować się z redakcją serwisu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby aktualności z życia gminy otrzymywać na bieżąco na skrzynkę pocztową. Wystarczy tylko zapisać się do naszego newslettera – mówi z dumą wójt.

(acz)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09