Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Jasełka w Tworkowie

20.01.2009 00:00
Przez dwa dni dzieci z całej gminy Krzyżanowice uczestniczyły w barwnych jasełkach. Były baranki, pasterze i Trzej Królowie.

Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Tworkowie zamienił się na dwa dni w bożonarodzeniowe Betlejem. W Gminnym Przeglądzie Przedstawień Bożonarodzeniowych – Jasełka 2009 wzięło udział 320 dzieci. Wiek występujących był zróżnicowany.

Podczas dwudniowych „Jasełek” zobaczyć można było jedenaście widowisk słowno-muzycznych. Każde z nich było opowieścią o Świętej Rodzinie odnajdującej swe miejsce w stajence, gdzie nowonarodzonemu w żłobie Jezusowi składali hołdy pasterze, królowie, dzieci z różnych stron świata oraz wszelkie stworzenia, a nawet postacie z bajek.

W przedstawieniach brały udział zarówno przedszkolaki, jak i gimnazjaliści. Występom młodych artystów przyglądali się wójt Leonard Fulneczek, dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki oraz znawca folkloru dr Kornelia Lach, a także wizytator kuratorium oświaty Maria Szymanowska. Dla wszystkich przygotowano dyplomy i słodkie upominki.

(acz)

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09