Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Stopniowanie napięcia

20.01.2009 00:00
Samorządowa Kapituła szykuje się do nominowania do Mieszka A.D.

Na ostatni moment czekali zgłaszający kandydatów do nagrody starosty za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Pierwsza kandydatura wpłynęła na dzień przed ostatecznym terminem przyjęć propozycji.

Jak dowiedzieliśmy się w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu starostwa, telefonicznych zapytań było mnóstwo, ale pierwsze oficjalne zgłoszenie wpłynęło 14 stycznia, pod koniec pracy urzędu. Była to kandydatura Kornelii Pawliczek-Błońskiej z Krzanowic. Złożyła ją radna Krystyna Mandrysz. O innych propozycjach w starostwie nie chcieli mówić przed zebraniem się kapituły, która wybierze nominacje do Mieszka A.D.

Kapitułę utworzą wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydent z powiatu raciborskiego. W jej skład wejdą ponadto: Piotr Olender, szef komisji branżowej Rady Powiatu, Michał Szepelawy z PWSZ i Janina Wystub z RCK. Gremium ma zebrać się w przyszłym tygodniu, po sesji samorządu powiatowego.

Gala Kultury Powiatu Raciborskiego odbędzie się 15 lutego w restauracji Roma w Pietrowicach Wielkich. Poprowadzi ją dziennikarz Radio 90 Marek Moc, zaplanowano też występ artystyczny dla gości Gali.

(ma.w) 

  • Numer: 3 (875)
  • Data wydania: 20.01.09