Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: nr 1(820) Data wydania: 01.01.08

Powrót do „korzeni”

Katarzyna Dulian 18 grudnia przyleciała do Polski. Studiująca w Teksasie najbardziej utytuowana zawodniczka „Victorii” chce właśnie w Raciborzu przygotowywać się do kwalifikacji olimpijskiej, która będzie miała miejsce na Mistrzostwach Polski (red. 3/6 kwietnia).

– Podjęłam trudną decyzję, ale z mego punktu widzenia jedynie słuszną. Pragnę powalczyć o igrzyska. W Teksasie nie miałabym możliwości przygotować się do polskich kwietniowych kwalifikacji. Tam liczą się tylko zawody uczelniane. Oczywiście nie jest pewne, że uzyskam minimum, ale jest to rok olimpijski, więc podejmuję próbę. W tym momencie walka o Pekin jest najważniejsza – mówi sympatyczna Kasia.

Nasza pływaczka nadal pozostaje studentką amerykańskiej uczelni. Do zaliczenia będzie miała część przedmiotów.
– Na uczelni jest taka opcja,  że zajęcia odbywaja się przez Internet i muszę zaliczyć wskazane minimum. Tak więc, pomimo pobytu w Raciborzu, nadal głównym moim zadaniem będzie trening i nauka. Pływanie to moje życie. Jak mogłabym  nie podjąć wyzwania. Jak nikomu na świecie, bezgranicznie ufam trenerowi Generalczykowi, więc raz jeszcze chcę właśnie z nim powalczyć o igrzyska.  Pomoc oferuje mi także mój  klub sportowy „Victoria” i Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Tak prezes Szwed, jak i dyrektor Tylka są mi bardzo przychylni. Życzliwość i wsparcie jest mi bardzo w  tym momencie potrzebne. Na razie muszę przyzwyczaić się na nowo do polskiego, zimnego klimatu – komentuje swoje decyzje rekordzistka Polski na 200 m stylem klasycznym.

Trener Piotr Generalczyk przyjął swoją podopieczną do grupy treningowej. – Co mi pozostało. Muszę pomóc Kasi. Jest to jakby powrót do „korzeni”. Skoro jest taka sytuacja, że zawodnik nie osiąga oczekiwanych wyników, szuka innych rozwiązań. Wraca tam, gdzie je miał. Właśnie będąc w Raciborzu, Kasia osiągnęła największe sukcesy (red. wicemistrzostwo Europy i piąte miejsce na świecie). Opracuję plan przygotowań i przedstawię go w „Victorii”. Pozostało trzy miesiące do kwalifikacji. To dużo i mało. Będziemy  wspólnie realizować założenia, a jaki będzie wynik, zobaczymy w Ostrowcu – kończy szkoleniowiec ZSOMS.  

Podczas naszego spotkania zwróciłem uwagę na jej parametry fizyczne. Kasia z uśmiechem odpowiedziała: straciłam pięć funtów tłuszczu, ale zyskałam 5 funtów mięśni. To wyniki badań kompozycji ciała, jakie przeprowadzono na mojej uczelni. Jeżeli chodzi o wzrost, to pozostaje bez zmian. Ale cieszę się, że jestem w Raciborzu i zabieram się za pracę.

Trenerami zawodników są: Maria Gawliczek, Ewa Lewandowska, Piotr Generalczyk, Sławomir Szwed, Piotr Krużołek i Rafał Bałys.

(MiR)