Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: nr 1(820) Data wydania: 01.01.08

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Przedszkole nr 13 w Raciborzu, grupa 1.

  • Jessica Benedykt
    Jak przyjeżdżam do babci Eli, to bawię się na balkonie. Babcia ma śmieszny pępek. Ostatnio piekłam u niej pierniki z polewą czekoladową i cytrynową. A u babci Moniki bawię się z psem, oglądam telewizję, z dziadkiem rozmawiam i każę mu jeść. Babcia Monika zawsze nosi opaskę. Za bardzo chuda nie jest, ale gruba też nie.
  • Iga Szwedo
    Babcia Tesia ma takie prawie krótkie włosy, takie fajne, mi się one bardzo podobają. Ciocia cały czas jej je farbuje i mnie to denerwuje. Gdy babcia piecze pierniczki, zawsze jej pomagam, od razu odrywam się od telewizora. Ostatnio babcia pomagała mi zrobić torebkę z kokardą.
  • Wiktoria Steczkiewicz
    U babci Oli bawię się klockami, chodzę z nią na spacery i pomagam piec ciasta. Babcia często przychodzi po mnie do przedszkola. Ma niebieskie oczy i jest blondynką. Ładnie się ubiera, najbardziej lubi kolczyki. A babcia Irena daje mi dużo słodyczy. Ma niebieskie oczy i czerwone włosy. Pracuje w aptece.

Przedszkole nr 13 w Raciborzu, grupa 2.

  • Ola Figurniak
    Mam dwie babcie Halinki i obie mieszkają w Głubczycach. Do jednej z nich przychodzę codziennie, daje mi obiad i pomaga mi w rysowaniu. Babcia od mamy ma okulary czasem i czerwone włosy. A babcia od taty ma kręcone blond włosy, ubiera spódnicę i peleryny takie.
  • Justyna Andrusyszyn
    Zawsze na święta z babcią ubieramy choinkę i malujemy obrazy. Jak jest śnieg, to idziemy na sanki. Karmimy też zwierzęta w lesie, jak nie mają jedzenia. Babcia gotuje dobre ciasta, np. murzynki. Zawsze ubiera mnie tak grubo, że jest mi gorąco. Jak jestem chora, babcia robi mi ciasteczka, zupę i czasami kalafior.
  • Maks Bembenek
    Z babcią Alą wyprowadzam psa na spacer, a z Jolą pieczemy ciastka i bawimy się w chowanego. Babcia Jola robi pyszną zupę pomidorową. Ma włosy lokowane, a Ala ma też lokowane. Widuję się z babciami często, bo mieszkają w Raciborzu.

Przedszkole nr 13 w Raciborzu, grupa 3.

  • Kuba Tabor
    Babcia Lidka jest kochana, bo kupuje mi różne rzeczy i słodycze. Pieczemy ciastka, gramy w szachy. Babcia czyta mi bajki. Ma zwykłe włosy, takie brązowo-białe, a oczy takie jak ja. Kiedyś pracowała. Jest fajna, bo niedługo przyniesie mi prezent.
  • Wiktoria Rymarska
    Moje babcie, Teresa i Józia, fajnie gotują same smaczne potrawy. Bardzo się cieszę, jak mi dają prezenty i słodkości, po prostu mniam. Babcia Teresa kiedyś pracowała w szkole. Jak babcia Józia zrobi mi pierogi, to od razu muszę jechać, nie mogę czekać, bo są takie pyszne. Babcie są do siebie podobne.
  • Małgosia Jabłońska
    Babcia Zosia gotuje mi fajne słodkości i kupuje, gramy w szachy, warcaby, na komputerze, oglądamy telewizję, malujemy, czytamy książki o księżniczkach. Czasami babcia gra na pianinie, a ja śpiewam. Niekiedy bawimy się we fryzjera i chowanego na podwórku. Babcia modnie się ubiera.

Przedszkolaki z Tworkowa

  • Wiktoria Hajowska
    Moja babcia Stasia jest kochana, bo jak chcę malować, to ze mną maluje, chodzi ze mną do sklepu. Pomagam jej robić ciastka, rogaliki. Formujemy gwiazdki i tonkamy (maczamy) je do czekoladowych albo kolorowych kulek. Jak chcę frytki lub placki, to mi zawsze zrobi. Babcia ma siwe i  krótkie włosy. Teraz nigdzie nie jeździmy,bo opa jest w szpitalu, a oma nie może jeździć,
    bo nie ma prawo jazdów.
  • Daniel Biela
    Moja babcia jest fajna, bo jak chcę malować, to wyrywa mi kartki z bloku, bo ma zawsze bloki. Mieszka na górze i jak do niej idę, to daje mi pić. Włosy ma siwe i kręcone. Piecze tylko torty. Lubię bananowy i truskawkowy. Latem kupuje mi lody, na zimę chipsy. Byliśmy też w zoo. Widzieliśmy dwie żyrafy i trzy słonie. Gramy też w gry planszowe. Trzeba pionkami skakać, to co się wykulnie.
  • Szymon Kalisz
    Moja babcia Marta jest fajna, bo daje mi wszystko to, co chcę, chipsy, lody. Włosy ma proste, czarne i krótkie. Gotuje wszystko, co  najlepsze – kluski, kopytka, mięso. Pieczemy razem ciasto. Pomagam jej też – myję talerze. Jeździmy do wesołego miasteczka na karuzele, do zoo. Moja druga babcia Tereska bawi się z moją siostrą. Ma czarne, długie włosy.Gotuje wszystko inaczej, bo daje inne przyprawy.

Przedszkolaki z Bieńkowic

  • Adrianna Popela
    Moja babcia Róża jest fajna, bo jest taka delikatna i mi pomaga. Zawsze mogę pobawić się z pieskiem Dagusiem. Babcia ma czarno-czerwone, kręcone włosy. Na obiad gotuje kluski, knedliki i krupy. Czasem gotujemy razem. Na urodziny zrobiła mi tort w kształcie 6. Karmimy też konie kostkami cukru, gramy w karty, chodzimy z Dagusiem na spacery. Pozwala mi jeździć na bryczce. Babcia ma serce, które ja kocham.
  • Patryk Popela
    Kocham babcię Krysię, bo kupuje mi zawsze zabawki, klocki Lego. Ma szare, krótkie i proste włosy. Gotuje makaron z serem, wyciąga trochę sera. Smakują mi torty wiśniowe. Gramy też razem w domino i w  warcaby. Jeździmy z babcią do Raciborza – do Oszołoma, do zoo i wesołego miasteczka. Czyta mi też bajki o wilku, patrzy, jak maluję. Babcia jest fajna, bo mnie lubi.
  • Julia Daszkiewicz
    Kocham babcię Weronikę za to, że mi pomaga, lubi mnie, maluje ze mną las i drzewa. Chodzimy razem na spacery i zbieramy grzyby. Babcia zna się na grzybach. Ma białe, krótkie i kręcone włosy. Gotuje kluski z sosem grzybowym i zupę makaronową. Jeździmy też razem do Raciborza i kupuje mi zabawki. Ostatnio kupiła mi takie żelazko do zabawy.

Przedszkolaki z Samborowic

  • Damian Herber
    Kocham moją babcię Krysię, bo ma nowe materace i pozwala mi na nich spać. Włosy ma brązowe, krótkie i kręcone, bo sobie coś do nich daje. Przychodzę do niej na bajki i na filmy. Oma gotuje fajną zupę, ale zapomniałem, jak się nazywa. Daje nudle świderki do czerwonej zupy. Niekiedy wypuszczam małego psa omy, żeby sobie polatał. Kiedyś miała większego, ale wlazł pod auto i nie żyje.
  • Nicole Chluba
    Moja babcia Juta jest fajna, bo mi kupuje lody i bawimy się lalkami. Byłyśmy też razem w wesołym miasteczku, na autach. Włosy ma białe i proste. Gotuje zupę grzybową i piecze ciastka. Smakuje mi też budyń waniliowy i frytki. Gramy razem na komputerze w ubieranie lalek, rysujemy i chodzimy na spacery na łąkę. Babcia przynosi mi z pracy cukierki, maluje paznokcie i robi warkoczyki.
  • Martyna Gałązka
    Kocham babcię Grażynę, bo mi zawsze kupuje słodycze – bardzo dużo, wszystko, co chcę. Ma białe, proste i  krótkie włosy. Cieszę się, jak do niej przychodzę i ma czysty obrus. Gotuje ziemniaki z sosem i mięsem, i z rybą. Lubię torty z truskawkami. Babcia jest najbardziej kochana, bo gra ze mną w chińczyka, chodzimy razem do cyrku, byłyśmy w mieście na zakupach, maluje mi też paznokcie.

Starszaki z Przedszkola w Pogrzebieniu

  • Marta Kołek
    Moja babcia Hilda jest krawcową. Mieszka razem ze mną w domu. Kocham ją za to, że robi mi ubranka, gotuje, lubi sobie posiedzieć na fotelu w wolnych chwilach lub rozwiązywać krzyżówki. Bawimy się razem, w chowanego albo w jakieś gry. Ma szare włosy i jest średniego wzrostu.
  • Sandra Tatura
    Babcia Genia gotuje pyszne zupy i kluski. Pomagam jej gotować i coś kroję. Kiedyś, jak byłam mała, bawiłyśmy się. Teraz gramy w szachy i zazwyczaj ja wygrywam. Chodzę z nią na spacer i do sklepu, kupujemy różne słodycze. Babcia lubi też rozwiązywać krzyżówki i oglądać „M jak miłość”. Ma takie rude włosy.
  • Michał Moneta
    Babcia Hildegarda ma 60 lat, ma fioletowe włosy i brązowe oczy. Lubi szyć, uszyła mi takie krótkie galotki do spania. Lubi też patrzyć na telewizor, niekiedy pogramy w karty, gotuje obiady, najbardziej lubię jej pierogi. Niekiedy pomagam jej przy myciu po obiedzie. Przychodzi po mnie z dziadkiem do przedszkola.

Starszaki z Przedszkola w Kobyli

  • Kamil Soboń
    Babcia Luca mieszka razem z nami. Zawsze bolą ją nogi. Gotuje mi zupkę chińską, dobre kotlety, buraczki i kartofle albo kartofle z kefirem. Piecze fajne torty na urodziny. Babcia ma takie zakręcone czerwone włosy. Lubi podlewać kwiatki i patrzeć na chińską, niemiecką i angielską telewizję.
  • Kasia Trzcionka
    Babcia ma na imię Mania. Mieszka w Chorzowie i pracuje w kuchni w kawiarni. Modnie się ubiera, ma takie czerwone i trochę żółte kręcone włosy. Jeżdżę do niej na wakacje. Chodzimy na zakupy i spacery, pomagam jej w kuchni wycierać naczynia. Czyta mi bajki i przyjeżdża na wszystkie moje występy.
  • Wiktoria Gawron
    Babcia Zosia jest dobra, bo mnie kocha. Mieszka w Polsce na samym dole. Gotuje w domu obiady i patrzy na telewizor, zawsze przy tym uśnie. Patrzymy razem na Disney Chanel, podlewamy kwiatki. Niekiedy bawimy się, że babcia śpi, a my z kuzynką ciepiemy poduszkami, żeby nie widziała. Jest starsza od mojej mamy i mojego taty. 

5- i 6-latki z Przedszkola w Rudniku

  • Daniel Węgrzyński
    Babcia Marysia ma żółte włosy, jest pielęgniarką. Robi mi zawsze coś dobrego na obiad, np. spaghetti. Lubi odpoczywać w łóżku albo oglądać „Taniec z gwiazdami”. Pomagam jej w robieniu tortu, a babcia bawi się ze mną i gra w karty. Ja zawsze wygrywam, bo mam dwa dżokry, a ona jednego. Życzę jej, żeby nigdy nie chorowała.
  • Nicole Rudek
    Babcia Irena to mama mojego taty, mieszka ze mną w domu. Jest na emeryturze, niekiedy sobie pośpi, zdrzemnie się. Poza tym gotuje, sprząta, uczy mnie czytać i głoskować. Pomagam jej w odkurzaniu, niekiedy czyszczę pokój opy albo jedziemy do cioci.Babcia hoduje kurki i kwiaty.
  • Paweł Kowacz
    Babcia Marysia ma białe włosy i czarne oczy. Mieszka w Rudniku i często ją odwiedzam. Lubi odpoczywać i robić w ogródku, a ja jej pomagam zbierać warzywa. Babcia ogląda też telewizję i czyta książki, a niekiedy bawimy się w takie pionki ze smokami. Kocham ją za to, że gotuje mi obiad – spaghetti i kiełbasę.

Gwiazdeczki z Nędzy

  • Marek Pielczyk
    Moja babcia nazywa się Elżbieta Stroka. Lubi mnie i kocha. Gotuje mi dobre obiady: zupę z nudelkami, pomidorową, jarzynową i mleczną. Chodzi ze mną do ogródka po pietruszkę do zupy. Lubi pisać listy i robić laurki na urodziny albo święta. Odpoczywa w łóżku a czasami chodzi ze mną i siostrą do kościoła. Uczy mnie śpiewać i czyta mi bajki.
  • Michał Król
    Babcia jest fajna, bo przychodzi do mnie na kawę. Lubię chodzić też do niej. Bawimy się, gramy razem w szachy, a jak jeszcze nie chodziłem do przedszkola, to patrzyliśmy na bajki. Ma kręcone, białe włosy, hoduje kwiatki, ma dwa koty i jednego psa. Na urodziny daje mi listy z pieniędzmi.
  • Liwia Łyczek
    Babcia Gabi jest bardzo kochana, bo zawsze do mnie przyjeżdża i robi u mnie w domu obiadki. Mieszka daleko w Niemczech. Jak przyjeżdża, chodzimy na spacery do lasu i niekiedy do mamy do pracy. Układamy też puzzle i oglądamy telewizję. Ma proste włosy – jasnożółte i trochę białe.

Grupa starszaków „Serduszka” z Przedszkola w Nędzy

  • Elżbieta Galli
    Babcia Maria mieszka w Nędzy. Ma krótkie siwe włosy, ubiera grube swetry i spódnice. Lubi kroć nudle, robi mi zupę ryżową i spaghetti. Bawimy się w berka i chowanego, razem też zmywamy naczynia. Babcia lubi oglądać „Modę na sukces”, niekiedy razem patrzymy. Kocham ją za pyszne obiadki, które mi robi.
  • Karolina Knura
    Oma Luca ma 90 lat. Durch sprząta i myje naczynia, a w niedzielę patrzy na telewizor. Bawimy się też razem w berka albo robimy namiot, albo siedzimy i czytamy książki. Oma Luca mieszka w Nędzy, niekiedy u niej śpię. Kocham ją, bo dobrze się mną opiekuje i kupuje mi to, co chcę, ale niekiedy nie ma pieniążków.
  • Paweł Ulman
    Babcia Marysia montuje teraz nową kabinę w łazience. Tak naprawdę to dziadek ją montuje, ale babcia po nim sprząta. Poza tym gotuje obiady mojemu koledze Krzysiowi i jak przychodzi z pracy, to jedzą. Babcia ma lekko pomarszczoną twarz i jasne, czerwone włosy. Jak idzie na wesele to ubiera sukienkę, a w domu i na spacer chodzi w spodniach.

Grupa starszaków z przedszkola nr 12 w Raciborzu

  • Julia Maślanka
    Jedna babcia, Ela, czyta mi bajki i uczy mnie, bawiąc się ze mną w zagadki. Z babcią Heleną często się wygłupiam. Pomagam babci w gotowaniu, pilnować kuzyna, by nie rozrabiał na ogródku i by nic mu się nie stało. Babcia Helena lubi bardzo, ale to bardzo chodzić po domu na bosaka i nie lubi spodni z kieszeniami.
  • Zuzia Sczyrba
    Babcia od kluseczek nazywa się Basia. Robi pyszne kluski, ma jasne włosy i czerwony dres. Kiedyś dawno zrobiła sobie coś z kostką i jak długo chodzi po górach, to ją boli i kulawieje trochę. A druga babcia też jest Basia. Robię z nią pełno szlaczków, bo ona kiedyś pracowała w szkole jako nauczycielka.
  • Kacper Kowalczyk
    Moje babcie są kochane. Władzia robi pyszne ciasta, andruty z masą. Pracuje, nie wiem gdzie, ale ostrzy takie wielkie kamienie. Teraz remontuje dom, a my im pomagamy, zrywamy tapety z moim bratem. A Hela ma zakręcone włosy, chyba bązowe i czerwony płaszcz z guziczkami. Lubi, żebym do niej przychodził.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.