Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51 (766) Data wydania: 19.12.06

Superbabcia - supernagrody

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Anna Piechlik - PP nr 2 w Raciborzu
Babcia Helena mieszka ze mną. Ma chyba 52 lata, ale nie jestem pewna. Ma siwe włosy, nosi okulary. Jak ma wolny czas patrzy na telewizję albo śpi na tapczanie. Bardzo się kochamy. Dużo rozmawiamy, mogę jej o wszystkim opowiedzieć. Robimy wspólnie torty i ciastka. Czasem przychodzi po mnie do przedszkola.

Nikolina Posmyk - PP nr 2 w Raciborzu
Babcia Zuzia mieszka w bloku. Ma jasne włosy i loki. Jej ulubionym kolorem jest żółty. Gotuje jajuszka, ziemniaki i mięsko. Chodzimy razem na spacerek. Babcia Agnieszka mieszka w Pietrowicach. Ma pieska. Czasem się u niej uczę wierszyka, bawimy się w różne gry. Ogląda filmy po niemiecku. Czasem jeździ samochodem.

Karol Wala - PP nr 2 w Raciborzu
Moja babcia Regina mieszka na Sudeckiej razem ze mną. Czyta mi bajki. Gotuje obiady, robi ciastka, serniki. Daje mi słodycze. W niedziele, jak ma wolny czas, odpoczywa i śpi. Lubi czytać gazetę albo oglądać telewizję polską i niemiecką. Lubi też robić na polu i w chlewie - ma krowy, byki, cieliki, świnie, konie i kozę oraz dwa traktory.

Jakub Musioł - PP nr 3 w Raciborzu
Babcia Beata mieszka koło mnie. Lubię z nią rozmawiać. Wspólnie robimy ciasto, często czekoladowe, gotujemy kartofle i mięsko - karbinadle. Babcia lubi odpoczywać i patrzeć na telewizję - na filmy i teleturnieje, ale najbardziej to chyba lubi sprzątać. Na jej urodziny zawsze coś maluję i robię z papieru.

Mikołaj Mucha - PP nr 3 w Raciborzu
Babcia Genia gotuje mi obiadki i kupuje mi cukierki i zabawki. Ma lokate włosy. Nosi czarną spódnicę. Myślę, że najbardziej lubi chodzić po sklepach. Szyje mi skarpetki. Bardzo ją kocham, bo jest moja babcią.

Patrycja Sekuła - PP nr 3 w Raciborzu
Moja babcia Anna jest ładna. Ma siwe włosy, gładką cerę i ładny uśmiech. Lubi podlewać kwiatki w ogródku. Czyta mi bajki, robi pyszne kluski i placki, szyje mi sukienki, kupuje mi cukierki. Bardzo mnie kocha i ja ją też!

Maja Adamik - PP Krzyżanowice
Babcia Agnieszka mieszka 11 domów dalej ode mnie. Pracuje w bibliotece i gdy ma przerwę to mi czyta. Kocham ją bardzo bo razem sobie rozmawiamy.  Często maluję jej obrazki a babcia chowa je do specjalnej szafeczki. Babcia odbiera mnie też z przedszkola. Ma pomarańczowo-czarne  włosy, takie pasemka. Piecze dla mnie pyszne babki

Paulinka Krupa - PP Krzyżanowice
Babcia Anka jest jeszcze młoda. Mieszka razem ze mną, tylko my na górze a ona na dole. Jak mam urodziny to pomagam jej piec ciastka. Gdy razem z nią i braciszkiem Radkiem bawimy się w chowanego to babcia chciałaby się chować pod stołem. W domu chodzi w fartuchu ale do kościoła ubiera się bardzo ładnie. Kocham ją bo mi kupuje mazaki, kredki i razem sobie rysujemy.

Wiola Biczysko - PP Krzyżanowice
Oma Gosia ma dużo latek. Nigdzie już nie chodzi, tylko o kulach po placu. Mieszka razem ze mną. Chodzę do niej na bajki i oglądamy sobie „Ludwiczka”. Razem gramy w gry planszowe, przeważnie ja wygrywam. Oma daje mi galaretkę albo ciastko i robi mi tosty. Ja jej rysuję a babcia to koloruje. Kocham ją bo jak nie ma nikogo w domu to ona jest zawsze przy mnie. 

Kelvin Blokesz - PP Roszków
Oma Liska jest jeszcze młoda, trochę grubsza i mała. Ma brązowe, zakręcone włosy. W domu chodzi w fartuszku. Kupuje mi bakusie, serki i po 1 cukierku. Razem patrzymy na bajki i zwierzęta, futrujymy też świnie, kaczki i kury. Oma gotuje mi zawsze zupa z nudlami, daje tam pieprzu i magi. Jak przychodzą do niej koleżanki to se tam bele co godajom. 

Donata Blokesz - PP Roszków
Bacia Anusia ma albo 29 albo 39 lat. Mieszka 1 dom dalej ode mnie. Jest kucharką i pracowała kiedyś w przedszkolu. Latem układamy literki na tablicy i babcia uczy mnie pisać. Ma czorne, zakręcone włosy. Do kościoła ubiera się na czorno a w domu chodzi w bluzce i spódniczkach i w spodniach. Jak nie ma przedszkola to ida do babci żeby mnie popilnowała.

Kasia Pawlik - PP Roszków
Babcia Maryja mieszka daleko w Tworkowie. Ma białe, proste włosy. Jest jeszcze młodsza. Nosi fartuszek, czarne spodnie i koszulka. Kocham ją bo robi dobry obiadek, kartofle, mięso, sos i ciasto z galaretką. Bawimy się razem w szukanego, w kotka i lalkami. Czyta mi o słoniu a zimą wozi na sankach. Kupuje mi czasem gumy, lizaki i lalki Barbie.