Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 50 (765) Data wydania: 12.12.06

Superbabcia - supernagrody

 Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Małgosia Nowak - PP w Brzeźnicy
Moja babcia Cecylia robi w biurze, ale ma też dużo pracy w domu. Musi sprzątać, gotować obiad i pomagać prababci, która jest chora. Jest trochę gruba, trochę wysoka i ma takie czerwonawe włosy. Chodzimy razem na spacery, babcia bawi się też ze mną, a ja jej pomagam robić obiad, np. robię sałatkę z pomidora albo z ogórka. Kocham ją za to, że się ze mną bawi, pomaga mi i kupuje mi słodycze.

Adam Fitzon - PP w Brzeźnicy
Babcia Angela mieszka ze mną. Kupuje mi banany i pomarańcze, robi mi kakałko i przywozi mi z wycieczek różne fajne rzeczy. Ostatnio przywiozła mi z Rzymu taką fajną czapkę. Babcia zawsze nosi okulary i ma proste, brązowe włosy tak jak ja, jest dosyć niska. Lubi hodować kwiatki, ma ich bardzo dużo. Patrzymy razem na „M jak miłość”. Kocham ją, bo mi pomaga i zawsze ma w szufladzie coś słodkiego.

Natalia Krybus - PP w Brzeźnicy
Niekiedy my jeździmy do babci a niekiedy ona przyjeżdża do nas na wakacje. Ma takiego małego psa, co dużo szczeka i nazywa się Kora, tak jak mój. Dlatego zawsze trzeba zamykać bramę. Babcia lubi grać na organach. Jak do niej jeżdżę, to chodzimy na dalekie spacery. Niekiedy babcia robi mi zdjęcia jak trzymam tego psa, a on stoi na tylnych nogach. Czasem pomagam jej w sprzątaniu i gotowaniu.

Aneta Bulak - PP w Grzegorzowicach
Mam 3 babcie: Lusię, omę i Wandę. Opowiem o babci Lusi. Mieszka w Brzeźnicy, lubi gotować, sprzątać i robić w ogródku, gdzie ma różne kwiatki. Bawię się z nią w różne gry, chodzimy na spacery i zbieramy kwiatki, a potem robimy z nich wianki i bukiety. Zimą ja zjeżdżam na dupolocie, a babcia siedzi na schodkach i patrzy. Ona kiedyś pracowała na polu, kopała i wyrywała trawę.

Natalia Mika - PP w Grzegorzowicach
Oma Marichen mieszka w Ligocie. Lubię się z nią bawić, biegać i chodzić do sklepu, bo kupuje mi cukierki. Bawimy się razem w piaskownicy a zimą chodzimy na spacery. Babcia jest na emeryturze, lubi gotować, najlepiej zupę nudlową. Robi mi też chleb z masłem i kiełbasą. Oma Marichen jest mamą mojego taty, oprócz niej mam jeszcze omę Werę.

Ania Weihser - PP w Grzegorzowicach
Babcia Elżbieta mieszka w Łubowicach. Ma siwe włosy i lubi chodzić w spodniach. Lubi też patrzeć na telewizor, czasem razem oglądamy „Familiadę” albo „Jaka to melodia”. Niekiedy babcia bawi się ze mną misiami u mnie w domu albo daje mi coś dobrego, jak do niej przyjeżdżam. Babcia przyjeżdża do mnie zawsze zaraz po kościele. Ma świnie, barany, świnkę morską, kozy, koty, kiedyś miała jeszcze króliki.

Kamil Kiklaisz - PP w Rudniku
Oma Fiołka mieszka w Rudniku. Ma czarne włosy, niebieskie oczy, jest chuda i niska, i lubi pracować. Zawsze sobie znajdzie jakąś robotę, myje okna, trzepie dywany, myje podłogę i gotuje. Patrzy też na telewizor, ma taki piękny serial „M jak miłość”. Jak oma coś potrzebuje, to zawsze idę po to do sklepu albo do lodówki, jak jej braknie czegoś przy gotowaniu. Oma bardzo dobrze gotuje

Ania Walaszek - PP w Rudniku
Babcia ma na imię Anielka, a na nazwisko Walaszek, bo jest mamą mojego taty. Mieszka w Żorach w bloku. Ma brązowe, krótkie włosy i lubi się ze mną bawić. Zawsze mi coś kupuje i czyta mi bajki. Pomagam jej w gotowaniu, bo babcia chodzi z laską. Jak do niej przyjeżdżam to zawsze daje mi coś do domu, bananki jakieś, owoce i zabaweczki kupuje. Babcia gdzieś pracuje, ale nie pamiętam gdzie.

Kuba Urbiński - PP w Rudniku
Babcia Ela mówi na mnie Kubek. Zajmuje się kurami, ale w tym roku kuny je podkradały i ma ich mniej. Oprócz tego czyta gazety i chodzi do pracy do krwiodawstwa, gdzie pobiera się krew, jest tam pielęgniarką. Kiedyś byłem u niej w pracy i spałem na fotelu. Babcia robi mi fajne prezenty. Na urodziny kupiła mi budynek strażacki z autem i klockami lego.

Wioletka Józefus - PP Nowa Wioska
Moja oma nazywa się Berbla. Ma siwe, kręcone włosy, nosi spódniczkę z kwiatkami, kolczyki, łańcuszek i pierścionek. Piecze dobre torty i gotuje mi mięsko. Opiekuje się mną, kiedy rodzice są w pracy. Razem jeździmy na rowerze do lasu i zbieramy grzyby. Oma kupuje mi różne batony i inne słodycze. Jest bardzo dobra  i kochana.

Dawid Hanslik - PP Nowa Wioska
Oma Usia jest bardzo kochana. Ma siwe, kręcone, średnio długie włosy. Nosi złote kolczyki i fartuch w kwiatki. Razem spacerujemy i jeździmy na rowerze. Ma 2 psy. Oma piecze kołacze, ciasta i babki. Kupuje mi chrupki, a latem lody. Jak przychodzę do niej, to mi otwiera drzwi, uśmiecha się, całuje mnie i mocno ściska.

Karolina Kamczyk - PP Nowa Wioska
Babcia Mija ma brązowe, kręcone włosy. Mieszka w Maciowakszu, to trochę daleko.  Gdy gotuje, to ma fartuszek. Razem pieczemy ciastka, gramy w piłkę, chodzimy na spacery i bawimy się zabawkowymi zwierzątkami, a zimą wozi mnie na sankach. Jak przyjeżdża, to wypije kawę i zaraz idzie się ze mną bawić. Kocham ją, bo wszystko dla mnie robi.