Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (764) Data wydania: 05.12.06

Sonda - Co planujesz kupić pod choinkę i jaką sumę przeznaczysz na prezenty?

Józefa Kantek z Raciborza Prezentów jeszcze nie kupiłam. Na razie chodzę, oglądam i uważam, że jest drogo. Liczę na to, że przed samymi świętami będą jeszcze jakieś większe promocje. Myślę, że przeciętna czteroosobowa rodzina wyda na przygotowanie świąt i prezenty ok 600 zł. Zuzia i Grażyna Januszewskie z Raciborza Chodzimy z całą rodziną po raciborskim rynku i z przykrością stwierdzamy, że nie ma tutaj co kupić. Niestety trzeba pojechać do większego miasta. Prezentów jeszcze nie mamy, bo na to jeszcze czas. Nie czujemy jeszcze świątecznego nastroju i uważamy, że przyszła do nas zachodnia moda na przedwczesne święta. Na prezenty i przygotowanie świąt wydamy ok. 500 zł na osobę. Leszek Kozielski z Jejkowic Te święta będą się zdecydowanie różniły od ubiegłorocznych, bo w najbliższym czasie nasza rodzina się powiększy. To najlepszy prezent jaki może być. W tym roku postawimy na praktyczne prezenty typu łóżeczko i wózek. Nigdy nie wydajemy zbyt dużo pieniędzy na świąteczne upominki, a z roku na rok jest wręcz coraz skromniej. Najważniejsza jest świąteczna atmosfera i rodzina. Andrzej Muras z Rybnika Nie ulegam przedświątecznej gorączce zakupów. Jestem rencistą, więc moje świąteczne wydatki utrzymują się raczej na tym samym poziomie. W mojej rodzinie nie kupujemy drogich prezentów, bo nie to jest najważniejsze. Liczy się sam gest i pamięć. Na same prezenty wydam w tym roku od stu do dwustu złotych. Jeszcze nie wiem, co dokładnie kupię. Muszę zrobić rozeznanie, na co najbliżsi mają ochotę. Maria Czajkowska z Wodzisławia Nie ulegam przedświątecznej gonitwie. Zwłaszcza, że teraz wszystko jest w sklepach. Jeść trzeba przecież cały rok, w święta jedynie modyfikuję jadłospis. Robię małe porcje świątecznych potraw tak, by nic się nie zmarnowało, bo często ludzie robią tyle jedzenia, że później muszą je wyrzucić. Prezenty świąteczne kupuję dużo wcześniej. Dzięki temu nie odczuwam wydatków w domowym budżecie. Są zawsze praktyczne, więc nie ma obaw, że będą bezużyteczne. AC, j.sp, B.S.