Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 49 (764) Data wydania: 05.12.06

Superbabcia - supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was – czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super – wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny – zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca – kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Konkurs trwa do 16 stycznia. Koszt SMS-a: 1 zł, 1,22 zł z VAT.

Agnieszka Bulenda - PP 13 w Raciborzu
Mam dwie babcie: Jasię i Gienię. Obie mieszkają w Raciborzu. Babcia Jasia najbardziej lubi rozmawiać z mamą. Bawię się z nią w dom. Babcia Gienia ma siwe włosy i nosi fartuch w kropki. Najbardziej lubi gotować. Często robi rosół z makaronem.

Ania Tomczyk - PP 13 w Raciborzu
Moja babcia Henia lubi się ze mną bawić. Ma blond włosy i jest średniego wzrostu. Jak idzie na dwór, zakłada okulary. Najbardziej mi smakują przygotowane przez nią pierożki ruskie. Pomagam jej gotować. Bardzo ją kocham.

Wiktor Kozyra - PP 13 w Raciborzu
Moja babcia Wandzia mieszka w Raciborzu. Czasem z nią w coś gram. Babcia jest fajna. Raz pojechała do Tunezji i przywiozła mi bębenek od Murzynów. Babcia Marysia mieszka w Brzeziu. Lubi gotować i pracować w ogródku. Do jej ogródka chodzę latem z moim królikiem.

Damian Bugel - PP w Łęgu
Oma Ana mieszka z nami. Ona mnie usypia i patrzymy razem na bajki. Oma Kowol robi natomiast pyszną zupkę z pierogami i ma fajnego pieska. Oma Ana nazywa się Bugel, tak jak ja, zawsze piecze pyszne ciasto i kupuje mi książeczki, w których jest coś do rozwiązywania i rozwiązuje je ze mną. I za to właśnie ją kocham, za te książeczki i że piecze pyszne ciasta.

Dawid Lepiorz - PP w Łęgu
Babcia nazywa się Teresa i mieszka w Nędzy. Często ją odwiedzam, pieczemy razem ciasto albo idziemy żabki łowić nad stawkiem. Babcia ma też pieska. Niekiedy u niej śpię, jeździmy na rowerze i oglądamy bajki, np. „Królewna Śnieżka”. Moja babcia ma czarne włosy i robi dobrą zupkę z makaronem. Bardzo ją kocham i na Dzień Babci zrobię jej piękną laurkę.

Tobiasz Placzek - PP w Łęgu
Babcia Janina mieszka w Adamowicach, jest to mama mojej mamy. Bawimy się u niej moimi zabawkami w pokoiku, patrzymy też na bajki i chodzimy na spacery. Babcia ma kury i psa. Lubię jej zupkę kartoflową. Kupuje mi w sklepie danonki i lentilki w takim opakowaniu, których nigdzie nie ma, tylko w Adamowicach. Czasem jeżdżę z nią na wczasy. Ostatnio byliśmy samolotem w Egipcie.

Kamil Lampka - PP w Nędzy
Babcia Gizela jest wielka i ma żółte włosy. Jest mamą mojego taty. Lubię się z nią bawić, bo ma fajne pomysły. Chodzimy na spacery do lasu, a jak do niej przychodzę, to piecze mi rogaliki. Babcia lubi oglądać serial „M jak Miłość”, ja też czasem z nią patrzę. Bardzo ją kocham, niekiedy gramy w karty, ale zawsze ja wygrywam.

Klaudia Franke - PP w Nędzy
Uwielbiam jak oma robi pyszne ciastka, takie rogaliki z nadzieniem, niekiedy polewam je polewą. Uwielbiam z nią też tańczyć i śpiewać różne piosenki. Umie tańczyć poloneza i mnie też nauczyła. Nocą oma mi opowiada fajne zmyślone bajki. Jesienią często chodzimy razem na grzyby. Oma ma na imię Adela i mieszka ze mną. Kocham ją i życzę jej dużo szczęścia i zdrowia.

Paweł Ulman - PP w Nędzy
Babcia Marysia mnie rozpieszcza, chodzi ze mną do sklepu i kupuje mi ciasteczka i batoniki jakieś. Niekiedy chodzę z nią na spacerki, lubię się z nią bawić. Kiedy u niej śpię, to opowiada mi bajki, niekiedy wymyśla albo czyta z książek. Gotuje mi zupy: ogórkową, jarzynową i pomidorową, a ja jej pomagam w ogródku. Babcia z dziadkiem zabierają mnie też do gór.

Ola Gorgoń - PP w Babicach
Obydwie moje babcie mieszkają w Babicach. Opowiem o babci Stefanii, która mieszka ze mną. Nie wiem ile ma lat, ale kiedyś pracowała w przedszkolu, uczyła dzieci, czasem opowiada, jak to było. Umie śpiewać piosenki np. „Miś Uszatek”, gramy też w różne gry. Niekiedy babcia mi pomaga, kiedy zbuli mi się wieża z klocków, a ja jej pomagam w gotowaniu.

Łukasz Wydra - PP w Babicach
Mam dwie babcie – Helę i Krysię. Bliżej, bo w Babicach, mieszka babcia Helena. Chodzę do niej często w niedzielę na kawę, piecze wtedy pyszne ciasteczka, a czasami my coś przynosimy. Wieczorem pomagamy babci robić kolację. Przynoszę wtedy różne rzeczy na stół albo pomagam coś innego. Bawimy się też w różne zabawy. Babcia ma dla mnie dużo czasu.

Sandra Muzykant - PP w Babicach
Babcia Marysia mieszka koło mnie, a babcia Jadzia w Nędzy, z moją kuzynką, jedną i drugą. Ma białe, krótkie włosy. Lubię, kiedy bawimy się w chowanego, gonionego albo gotuje mi zupę, kartofle i mięsko. Babcia ma pieska i kotka, ale nie pamiętam jak się nazywają. Ona bardzo lubi podlewać kwiaty i ma ich bardzo dużo. Kocham ją za to, że się ze mną bawi.