Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Nowinki ze szkół

28.11.2006 00:00

Promuje zdrowie
Szkoła Policealna Województwa Śląskiego nr 1 w Raciborzu zaprasza na kolejną akcję promocji zdrowia w środowisku lokalnym – VIII Raciborskie Dni Zdrowia. Odbędzie się ona w siedzibie szkoły przy ul. Warszawskiej 7. W programie (początek zawsze o godz. 14.30) są wykłady: 28.11 – Racjonalne żywienie – komputerowe układanie jadłospisów, 29.11 – Profilaktyka wad postawy, 30.11 – Profilaktyka ortodontyczna i TPD jako organizacja przyjazna dziecku, 1.12 – Profilaktyka zaburzeń psychicznych i agresja u dzieci w wieku przedszkolnym. Codziennie – od 27.11 do 1.12 – odbywać się będą warsztaty w pracowniach: kulinarnej, fotograficznej, plastycznej, ceramicznej, filmowej, pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz na siłowni.

Naucz się tańczyć
Od stycznia ruszy kolejna edycja kursu: „Animator tańca w szkole”, organizowanego przez MDK oraz SKZR „Źródło”. Zajęcia obejmą oprócz tańców towarzyskich, regionalnych, jogi, stretchingu także polskie tańce narodowe.

Mikołajki z Czechami
16 grudnia w godz. 15.00 –19.00 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej zaprasza na Rodzinny Festyn Mikołajkowy, na który poza uczniami i rodzicami zaproszono także gości z czeskiego miasta Odry. Impreza zorganizowana przez radę rodziców oraz dyrekcję odbędzie się w hali sportowej szkoły. W programie przewidziano m.in. spotkanie z Mikołajem, jasełka, świąteczne śpiewanie oraz gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Święty na koniu
Już po raz trzeci uczniowie nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 6 w Raciborzu–Sudole świętowali imieniny jednego z  najbardziej popularnych świętych XII wiecznej Europy – Marcina. Byli przygotowani do uroczystości przez  poprzedzające to wydarzenie lekcje.Św. Marcin przyjechał 13 listopada na koniu, którego udostępnił ojciec uczennicy klasy IV – J. Kuczera.  Poczęstunek oraz upominki dla uczestników święta przygotowała Komisja d.s. Kultury i Oświaty przy Zarządzie  Wojewódzkim DFK w Raciborzu. Dzieci przeszły z latarenkami w minipochodzie, nie zabrakło występów artystycznych,  smakołyków i śpiewu.

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06