Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Wrócili z medalami

28.11.2006 00:00
Raciborskie mażoretki na mistrzostwach trzech państw.

W Ostrawie odbywały się, 17-19 listopada, V Otwarte Mistrzostwa Mażoretek trzech państw: Czech, Chorwacji i Polski w kategorii solistek i miniformacji. Łącznie międzynarodowa komisja oceniła ponad 80 prezentacji. Racibórz reprezentowały mażoretki „Tęcza” ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”. Dziewczyny wróciły z pokaźną pulą medali. Złoto w kategorii solo z pałką w grupie juniorek przypadło Anecie Owsiak. Złoty medal w kategorii solo z pom-ponami w grupie juniorek zdobyła Aleksandra Mikołajczyk. Złoty medal zdobył też duet juniorek z pom-ponami: Angelika Gucik i Aleksandra Mikołajczyk. II miejsce w kategorii solo z pom-ponami w grupie juniorek zajęła Paulina Miłkoś. III miejsce w kategorii solo z pom-ponami w grupie seniorek zajęła Katarzyna Gawłowska.

Udział raciborskich mażoretek w imprezie był kontynuacją zaplanowanego na cały rok projektu współpracy przygranicznej. Był on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg III Czechy-Polska oraz z budżetu państwa.

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach tego projektu będzie koncert świąteczny 10 grudnia o godz. 15.00 w sali widowiskowej RCK .

Nieodpłatnie mieszkańcy Raciborza będą mogli obejrzeć występy 15-stu zespołów Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”, mażoretek „Krokodyl” z Ostrawy, zespołu „Zyg-Zak” z Wojnowic, „Łężczok” z Zawady Książęcej i „Promyk” z Tworkowa.

W dniach 18-19 listopada pary turniejowe SKZR „Źródło” brały udział w Królewskim Turnieju Tańców Polskich w Wilanowie. Tu sędziowie oceniali oberka, kujawiaka, mazura i krakowiaka w wykonaniu aż 157 par. Raciborscy tancerze zajęli miejsca w czołówce: VI miejsce - Magdalena Głombik i Grzegorz Cieślik, X miejsce - Barbara Smołka i Przemysław Duda, XI miejsce – razem: Magda Ceglarek i Tobiasz Zuber oraz Magda Rzeszowska i Sebastian Cyran.

Od stycznia ruszy kolejna edycja kursu: „Animator tańca w szkole”, organizowanego przez MDK oraz SKZR „Źródło”. Zajęcia obejmą oprócz tańców towarzyskich, regionalnych, jogi, stretchingu także polskie tańce narodowe.

(opr. e)

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06