Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Superósemka idzie w ślady piętnastki

28.11.2006 00:00
Po sukcesach na etapie rejonowym SP 8 osiągnęła kolejne.

Znów mamy reprezentanta miasta w finale wojewódzkim gier i zabaw szkolnych.

Przed rokiem SSP 15 z Raciborza wygrała na Śląsku, teraz przed szansą powtórzenia tego wyczynu stanie również sportowa SP 8 i to „na własnych śmieciach”, bo w miejscowej Hali OSiR 28 listopada. Finał wojewódzki organizowany jest w naszym mieście już kolejny raz.

Awans do grona najlepszych zespołów dziecięcych, w bogatej w konkurencje imprezy, SP 8 zapewniła sobie wygrywając śląski półfinał. Tak szkoła kontynuuje dobrą passę zapoczątkowaną wygraną w Raciborzu, nad placówkami, które mają znacznie większe możliwości wyboru uzdolnionych sportowo dzieci – SSP 15 i SP 18.

Udziałem w zawodach 28 listopada najmłodsze klasy (II i III) praktycznie zakończą rywalizację na etapie wyższym niż szkoła. – Brakuje takich imprez w ciągu roku – żałuje Mirosław Siwek, nauczyciel, który prowadzi reprezentację SP 8 w grach i zabawach.

Niewykluczone, że magistrat mógłby dołączyć do programu tradycyjnych zawodów sportowych partnerskich Raciborza i Opawy, coś na kształt naszych gier i zabaw z udziałem dzieci z Czech.

ma.w

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06