Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Ostatni raz w tej sali

28.11.2006 00:00
W Rudzie zorganizowano wieczór dla seniorów.

We wsi żyje 57 osób powyżej 60 roku życia. To dla nich tutejsza rada sołecka zorganizowała, 21 listopada, Dzień Seniora. 

Impreza odbyła się tu już drugi raz. – Nie działa u nas koło emerytów, więc nie dostajemy żadnych dotacji na ten cel. Wszystko udaje nam się zorganizować dzięki pomocy sponsorów oraz temu, co zarobimy na festynach – mówi sołtys, Jan Stanek, który liczy na to, że renciści i emeryci zorganizują się i utworzą stowarzyszenie.

Podczas uroczystości wiceburmistrz, Rita Serafin, wręczyła kwiaty i pogratulowała parom,  które w tym roku obchodziły złote gody, czyli Helenie i Wilhelmowi Strzelczykom oraz Marcie i  Zygfrydowi Zachłodom. Różę od pani burmistrz otrzymała także najstarsza mieszkanka wsi – 82- letnia Ema Gustaw.

Pani Ema nie kryła wzruszenia. – Bardzo mi się tu dzisiaj podoba. Dobrze jest spotkać czasem tylu znajomych naraz. Chciałabym, żeby powstało u nas koło emerytów, od razu bym wstąpiła. Byłoby więcej okazji, żeby wyjść między ludzi – mówi pani Ema, która na co dzień mieszka sama. Na zdrowie nie narzeka, dużo jeździ na rowerze, energii mogłoby jej pozazdrościć wiele młodszych osób. – Trochę tylko nogi i oczy mnie bolą, poza tym czuję się dobrze – wyznaje. Swoją muzyką i humorem bawił gości Wilhelm Strzelczyk. – W przyszłym roku Dzień Seniora już na pewno będziemy obchodzić w naszej nowej świetlicy – zapowiada sołtys Stanek.

(e.Ż)

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06