Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 47 (762) Data wydania: 21.11.06

Ukryte korzyści

Na turnieju w Raciborzu byli Białorusini i Czesi, a zabrakło wielu klubów z Polski

Trener kadry młodzieżowej pociesza, że porażki w takich zawodach nie szkodzą.

Ponieważ na Puchar Polski Młodzieżowców i Drużynowe Mistrzostwa kraju przyjechało mniej uczestników, niż się spodziewano, planowane na dwa dni zawody przeprowadzono w sobotę. – Pamiętam jak przed rokiem, na zarządzie PZZ, kluby domagały się turnieju dla zawodników w wieku od 18 do 23 lat. Deklarowały udział. Podjęliśmy trud organizacji takiej imprezy, a jak do niej doszło, to tyle ekip nie dojechało – nie krył rozczarowania frekwencją prezes „Unii” Grzegorz Pieronkiewicz.

W obu turniejach raciborzanie wypadli średnio. Byli najmłodszym zespołem w gronie doświadczonych seniorów. – Musiałem uzyskać specjalną zgodę związku na występy siedemnastolatków – przyznaje prezes klubu z Raciborza.

Puchar wygrała białoruska drużyna z Grodna. „Unia” była czwarta (na 12 uczestników), o 3 punkty gorsza od reprezentacji Czech i o 4 od „Śląska” Wrocław. Najlepiej z unitów zaprezentował się Wacław Siorak, którego – jako jedynego – wyróżnił trener Ryszard Wolny.

W kat. 60 kg na podium stanął Grzegorz Bulak. Jak zapewnia, jest to jego powrót na stałe do raciborskiego klubu. „Buli” wiele ostatnich miesięcy spędził w Niemczech, gdzie nie udało mu się podjąć kontaktu z żadnym z klubów. – Myślałem, że na tym turnieju pójdzie mi lepiej. Czegoś zabrakło, ale sam nie wiem czego. Na treningach pracowałem solidnie – mówi G. Bulak.

Trzeci w swoich ciężkich kategoriach byli Wojciech Zieziulewicz i Kamil Błoński. Obu powołano do kadry juniorów. Ich formę obserwował doświadczony (ma 50 lat) trener polskiej „młodzieżówki” Jan Potocki. – Na początku grudnia sprawdzę ich na turnieju w Norwegii. Z „Unii” interesuje mnie też Jacek Kneć – przyznaje szkoleniowiec, pracujący z młodzieżą już 30 lat. Narzeka na brak ligi drużynowej, której nie ma już trzeci rok. – Bez drużynówki ciężko o młodych, zdolnych – podkreśla J. Potocki. Trener zwraca uwagę, że porażki młodzieży w konfrontacji z seniorami nie mają znaczenia. – Mogą im tylko pomóc. Kryją się w nich korzyści, bo zdopingują ich do osiągania lepszych wyników – mówi.


Ryszard Wolny
W Radzie Miasta brakowało dotąd kogoś ze sportowego środowiska. Mam dużo pomysłów. Najważniejszy to budowa nowej hali.


ma.w