Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 46 (761) Data wydania: 14.11.06

Superbabcia

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Zapraszamy do wzięcia w nim udziału Was - czytelników! Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału.

Głosować można, przesyłając sms-y. Zachęcamy do głosowania rodziców, dziadków, czytelników. Wyniki ogłosimy 17 stycznia. A nagrody? Oczywiście super - wykwintny obiad w restauracji Brax Ton w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny - zabawki edukacyjne ufundowane przez firmę Marko dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca - kurs języka angielskiego w szkole Helen Doron dla przedszkolaka, który zwycięży.

Ola Bogucka - PP w Raciborzu
Moja babcia ma na imię Marysia. Ma krótkie włosy, nosi okulary i jest trochę młoda. Pracuje we Włoszech, zarabia pieniądze. Przywozi mi różne prezenty. Lubię się nimi bawić. W mojej babci lubię to, że pomaga innym ludziom. Jest dobra dla każdego. Widujemy się dopiero wtedy, gdy przyjeżdża.

Zuzia Malik - PP w Raciborzu
Moja babcia, Urszula, mieszka w Niemczech. Zobaczę się z nią dopiero na wiosnę. Kiedy przyjeżdża, bawimy się i oglądamy telewizję. Mam taką fajną grę, w którą się razem bawimy. W mojej babci lubię to, że pomaga ludziom chorym. Życzę jej, żeby była zdrowa.

Kuba Luboń - PP w Raciborzu
Z moją babcią, Marylką, lubię rozmawiać o aptece. Czyta mi bajeczki. Jest lekarką. Ma długie czarne włosy, zmarszczki i nosi okulary. Zawsze ma na sobie czarną spódnicę. Ma pieska, z którym rozmawiam.  Najbardziej lubi chodzić do swojej mamy i rozmawiać z nią.

Oliwia Staniczek - PP W Tworkowie
Moja babcia, Urszula, jest bardzo kochana, bo kupuje mi słodycze, gotuje pyszne zupy i piecze pycha ciasta owocowe. Chodzi ze mną na spacery, śpiewa mi piosenki, a czasem bawi się ze mną Barbie. Ile ma lat, nie wiem, ale chyba dużo, bo bolą ją nogi. Niedługo będzie mieć urodziny, to zapytam. Babcia ma dla mnie zawsze czas!

Grzesiu Jobczyk - PP W Tworkowie
Moja babcia nazywa się Monia. To mama mojej mamy. Ma chyba 90 lat, ale nie wiem dokładnie. Czasem przychodzą do niej koleżanki. Gdy mama jest w pracy, to babcia opiekuje się mną i moją siostrą. Czyta mi ksiązki, kupuje mi słodycze i gazety, zabiera mnie na plac zabaw. Przychodzi też po mnie do przedszkola. Bardzo ją kocham!

Michał Stuchły  - PP W Tworkowie
Moja babcia, Erna, ma 68 lat i jest mamą mojego taty. Mieszka bardzo blisko mnie. Bardzo ją kocham, bo poświęca mi swój czas i pozwala mi jeździć na swoim wielkim rowerze. Babcia robi  pyszne budynie, placki i babki. Razem z babcią i psem, Ledą, chodzimy na spacery. Babcia nie ma Cartoon Network, ale za to czyta mi bajki.

Patryk Mikołajek - PP w Budziskach
Mam dwie babcie, ale opowiem o mojej omie, Isi. Ma siwe włosy, jest niska i szczupła. Często jeździmy razem na spacerki na rowerach, niekiedy bardzo daleko, albo robimy porządek w ogródku. Pomagam jej wtedy ryć, lubię jej też pomagać w sprzątaniu. Bardzo kocham moją babcię.

Karolina Nowak - PP w Budziskach
Babcia ma na imię Małgorzata ,mieszka z nami w Budziskach, ma krótkie, białe, kręcone włosy, oczy brązowe i jest bardzo wesoła. Bawimy się razem piłką, gramy w szachy, chodzimy też na spacery. Bardzo ją kocham, bo jest dla mnie dobra i życzę jej, żeby zawsze była wesoła.

Paulina Gowin - PP w Budziskach
Moja babcia, Agnieszka, mieszka w Budziskach. Jest wysoka, ma siwe, kręcone włosy i niebieskie oczy. Lubię chodzić z nią na spacery do parku i do lasu oraz jak gotuje mi pyszne obiadki. Kocham ją za to, że się ze mną bawi w koble i taką grę, że trzeba szybko ułożyć puzzle. Na urodziny daję jej kwiaty.

Sandra Pieruszka - PP W Turzu
Babcia nazywa się Anka i jest bardzo ładna. Gotuje mi pyszne obiady, jeżdżę z nią do sklepu, pomagam jej myć i sprzątać kuchnię. Babcia daje mi słodycze i gra ze mną w karty, patrzymy też na bajki i filmy. Wpisuje mi się do pamiętnika i ładnie maluje, uczy też mnie malować kwiatki.Jeździ po mnie do przedszkola.

Paulina Banaś
PP W TurzuBabcia Monika mieszka tam, gdzie nasza pani z przedszkola. Jest bardzo dobra, niekiedy mama zawozi mnie do niej i mogę u niej spać. Kiedy trudno ułożyć puzzle, ona poszuka brakujący kawałek i mi go poda. Kiedy mama mnie rodziła, babcia była w szpitalu i trzymała mamę za rękę. Babcia ma brązowe włosy i oczy takie jak mama, chyba niebieskie.

Anita Brzoska - PP W Turzu
Moja babcia jest fajna, bo mi gotuje obiady i bawi się ze mną, np. układamy klocki. Ona jest bardzo dobra, patrzy ze mną na bajki, chodzimy na spacery do lasu, czyta mi też książki, ostatnio „Czerwonego Kapturka". Chciałabym, żeby moja babcia Luca była zawsze zdrowa i nigdy nie była w szpitalu.