Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 44 (759) Data wydania: 31.10.06

Dotyk uzdrawiający duszę

Adam Kin stosuje różne techniki masażu i łączy je z bańkami chińskimi.
Adam Kin z Wodzisławia Śl. od dawna interesuje się masażem. Tym jednak różni się od innych terapeutów, że w praktyce stosuje bańki chińskie oraz wiedzę z zakresu psychosomatyki. Na co dzień interesuje się także parapsychologią oraz rozwojem duchowym. W terapii manualnej stara się łączyć wszystkie te dziedziny. Przyczyny chorób leżą w ludzkich emocjach i sposobie myślenia. Jeśli określimy przyczynę choroby, jesteśmy w stanie ją usunąć, co gwarantuje sukces w leczeniu - mówi wodzisławski masażysta. Wyjaśnia, że wątroba choruje od tłumionego gniewu i złości, nerki cierpią głównie z powodu odczuwanego strachu, lęku przed życiem i śmiercią, choroby szyi oznaczają sztywność myślenia, choroby nóg to strach przed pójściem naprzód drogą życia, dolegliwości nadgarstków sygnalizują poczucie winy (wynikające z działania). Aby odnaleźć przyczynę choroby należy się zwrócić uwagę na towarzyszące lub poprzedzające ją emocje i odczucia, aby to osiągnąć niezbędna jest wnikliwa obserwacja samego siebie, a do tego konieczny jest spokojny i zrelaksowany umysł. Szkoda, że lekarze i oficjalna medycyna wpatrzeni w tabletki zapomnieli o starych sposobach leczenia - dodaje Adam Kin.
 
Kiedy bolą nogi
 
Na co dzień pracuje m.in. jako masażysta w klubie sportowym czwartoligowego Startu Mszana. Wspomina, że niedawno pewien piłkarz, którego masował, narzekał na ból kostki w lewej nodze. Zapytałem go, czy ma jakieś problemy z kobietą: mamą, babcią, dziewczyną, która go w życiu hamuje i nie pozwala mu iść do przodu. Odpowiedział, że właśnie stresuje go babcia, u której mieszka w domu. To ona nie pozwala mu na ”swobodne stawianie nogi w życiu”, na krok do przodu i stąd ból w lewej kostce, ponieważ lewa strona ciała odnosi się do żeńskiego pierwiastka ludzkiej osobowości, a prawa do męskiego - argumentuje Adam Kin. Masaż pociągał go od zawsze. Przeglądał książki na ten temat, próbował najpierw „głaskania” na swoich znajomych. Kiedy zaczął studia na kierunku wychowania fizycznego w filii Akademii Wychowania Fizycznego w Raciborzu, natknął się na kurs masażu. Nie zastanawiał się ani chwili. Ze świeżym certyfikatem w ręku zaczynał praktykować najpierw na swoich kolegach ze studiów. Przychodzili do niego z bolącymi nogami, kolanami. Masował za symboliczną złotówkę. Kiedy skończyłem studia miałem w ręku zaświadczenia ukończenia trzech kursów masażu i chciałem współpracować z ośrodkami zdrowia. Niestety, napotkałem na wysoki mur niezrozumienia. Wręcz wyśmiano mnie, że po kursach chcę zająć się profesjonalnym masażem, dlatego też od razu poszedłem na studia fizjoterapii. Jestem obecnie na czwartym roku - mówi o sobie Adam Kin.
 
Krótka historia masażu
 
Masaż jest jedną z najstarszych metod leczenia i stosowany by już w starożytności jako uzupełnienie obrządków religijnych. Wywodzi się z Indii i Chin. W miarę upływu lat rozwój chemii i farmacji stopniowo zmniejszał znaczenie naturalnych metod leczniczych. Dopiero w dzisiejszych czasach przeżywają one swój renesans. Masaż to inaczej oddziaływanie bodźcami mechanicznymi na tkanki organizmu. Jest on stosowany w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii, pediatrii oraz wielu innych schorzeń.
 
Iza Salamon