Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (727) Data wydania: 21.03.06

3 po trzy

Ruszamy z kolejnym konkursem adresowanym tym razem do uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Pytamy ich o różne rzeczy, a najciekawsza wypowiedź (wskażą ją czytelnicy SMS-em) premiuje uczestnika do finału. Dla trzech najlepszych w konkursie księgarnia Sowa z Raciborza ufunduje talony po 200 zł każdy, na podręczniki szkolne.
Marynia Donga z SP Pogrzebień
Interesuję się Harrym Potterem. Zamierzam przeczytać wszystkie tomy „Opowieści z Narnii”. Lubię recytować wiersze i śpiewać. Występuję na szkolnych apelach i podczas różnych uroczystości. Lubię wszystkie przedmioty. Chciałabym kiedyś pracować w sklepie optycznym i doradzać ludziom, jakie powinni nosić okulary.
 
Bartosz Krasek z SP Pogrzebień
Interesuję się lotnictwem, motoryzacją i czasami II wojny światowej. Nigdy nie latałem, ale podobno to fajne uczucie. Robię modele samolotów, czołgów, statków. Lubię malować i startuję w konkursach plastycznych. Chciałbym pracować w Urzędzie Gminy jako szef wszystkich szkół albo zostać lekarzem.
 
Sandra Wallach z SP Pogrzebień
Śpiewam w chórze parafialnym. Lubię wiersze i podróże. Chciałabym pojechać do Paryża i zobaczyć wieżę Eiffla, jak jest zbudowana i jaki jest z niej widok. Lubię pisać wypracowania. W przyszłości chciałabym zostać dyrektorką sklepu z ubraniami. Radziłabym, w czym komu jest ładnie.
 
Adam Łasiuk z SP 5 w Raciborzu
W szkole interesują mnie najbardziej sport i matematyka. Lubię biegać i grać w piłkę nożną. Jestem bramkarzem. Po lekcjach lubię się bawić z kolegą Wiktorem. Z książek które ostatnio czytałem spodobał mi się „Atlas Biblijny dla Dzieci”. W przyszłości chciałbym zostać kierowcą lub żołnierzem.
 
Agnieszka Rudek z SP 5 w Raciborzu
Brałam udział w konkursie z matematyki, która mi się podoba. W szkole uczę się z przyjemnością na lekcjach z panią Marią Borkowską. Ostatnio czytałam lekturę „Oto jest Kasia”. Po lekcjach odrabiam zadanie domowe i bawię się z kotkiem Mruczkiem. Jak będę dorosła to zostanę nauczycielką.
 
Anna Krzykała z SP 5 w Raciborzu
Podoba mi się nauka języka niemieckiego. Lubię panią Marię Borkowską. W domu mam zwierzątka: kota, myszkę, a w przyszłości będę miała pieska i żółwia. Brałam z powodzeniem udział w konkursach plastycznym i o Józefie Gawlinie. W telewizji lubię oglądać kanał Zig Zag. Jak dorosnę, będę agentką specjalną.
 
Błażej Ploch z SP 6 w Raciborzu
Nauczyłem się tabliczki mnożenia na matematyce. Z tego przedmiotu brałem udział w miejskim konkursie, gdzie poszło mi całkiem dobrze. Uczę się w szkole muzycznej gry na pianinie. Umiem zagrać np. „Nad pięknym modrym Dunajem”. Podobały mi się „Dzieci z Bulerbyn”. Jak dorosnę, będę architektem ogrodów.
 
Daria Hanka z SP 6 w Raciborzu
Lubię plastykę i malowanie farbami. Brałam udział w konkursach „Żyj zdrowo i bezpiecznie” oraz „Nasi skrzydlaci przyjaciele”. Po lekcjach bawię się z siostrą Pauliną w przedszkole. Czytałam ostatnio „Dzieci z Bulerbyn”. Podoba mi się zawód sprzedawczyni.
 
Nikodem Urbas z SP 6 w Raciborzu
Lubię wf, a na nim brzuszki. Brałem udział w konkursie o raciborskich zabytkach. W domu mam małego pieska Kajtka, to już mój piąty piesek. Po lekcjach grywam na komputerze w „Zemstę urzędasa”. Kiedy dorosnę będę się kształcił w zawodzie informatyka.
 
Michał Hałacz z SP 2 w Raciborzu
Lubię matematykę i działania na liczbach. W konkursie matematycznym zająłem IV miejsce. Po lekcjach bawię się z sześcioletnim bratem Patrykiem, gram na komputerze w piłkę nożną FIFA, mam ulubionego piłkarza Ronaldinho. Przeczytałem z zainteresowaniem lekturę pt. „Anaruk - chłopiec z Grenlandii”.
 
Łukasz Pachel z SP 2 w Raciborzu
Z matematyki podoba mi się mnożenie i dzielenie, a z zajęć te prowadzone przez panią Teresę Przybyłę. Dwukrotnie startowałem w zawodach sportowych, reprezentując w drużynie naszą szkołę. Interesuję się komputerami i Internetem. Czytam chętnie o przygodach Harry’ego Pottera i „Władcę Pierścieni”. Chcę zostać pisarzem.
 
Paulina Bicz z SP 2 w Raciborzu
Muzyka to mój ulubiony przedmiot, ostatnio nauczyłam się piosenki „Wiosna w ogrodzie”. Z nauczycielek lubię panią Teresę Przybyłę. W miejskim konkursie recytatorskim zajęłam II miejsce, brałam też udział w konkursie ze znajomości bajek. Z lektur ostatnio przeczytanych polecam „Oto jest Kasia”. Może będę tancerką jak dorosnę.