Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 10 (725) Data wydania: 07.03.06

3 po trzy

Ruszamy z kolejnym konkursem adresowanym tym razem do uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Pytamy ich o różne rzeczy, a najciekawsza wypowiedź (wskażą ją czytelnicy SMS-em) premiuje uczestnika do finału. Dla trzech najlepszych w konkursie księgarnia Sowa z Raciborza ufunduje talony po 200 zł każdy, na podręczniki szkolne.
Adam Kasza z SP 15 w Raciborzu
Chodzę do Szkoły Muzycznej - gram na gitarze, występuję w konkursach, pływam. Najbardziej z przedmiotów szkolnych lubię religię, a z nauczycieli panią Anitę Raczkowską. W wolnym czasie ćwiczę grę na gitarze, pływam. W przyszłości chciałbym zostać piłkarzem.
 
Marta Biel z SP 15 w Raciborzu
Najwięcej mam osiągnięć w pływaniu. Brałam udział w dwóch konkursach. Najbardziej lubię j. polski, angielski i matematykę, a z nauczycieli panie Ewę Sienkiewicz i Anitę Raczkowską. Po lekcjach najchętniej oglądam telewizję, ale jak mama jest bardzo zajęta, muszę bawić się z 2-letnim bratem i uczyć się.
 
Natalia Mendelska z SP 15 w Raciborzu
Mam bardzo dużo osiągnięć w pływaniu i najbardziej je lubię. Moją ukochaną nauczycielką jest pani Ewa Sienkiewicz, która pływania mnie uczy. Po lekcjach pływam i czytam, ostatnio przeczytałam Harry’ego Pottera. W przyszłości chciałabym zostać nauczycielką pływania.
 
Karolina Mądra z SP 11 w Raciborzu
Zostałam czterokrotnie „przyjacielem przyrody” w szkolnych konkursach ekologicznych i raz „superprzyjacielem”. Najbardziej lubię wf i przyrodę. Moją ulubioną nauczycielką jest pani Ola Urban. Po lekcjach bawię się, słucham muzyki, czytam książki. Chciałabym być kiedyś weterynarzem, aby pomagać biednym zwierzętom.
 
Ola Niklewicz z SP 11 w Raciborzu
Jestem „przyjacielem przyrody”, zajęłam I m. w szkolnym i miedzyszkolnym konkursie lektur i III w szkolnym konkursie matematycznym. Najbardziej lubie wf, j. polski i matematykę. Moimi ulubionymi nauczycielkami są panie Irena Piszcz i Iwona Kołodziej. Po lekcjach bawię się z moim psem i świnką morską oraz czytam książki. Chciałabym zostać weterynarzem.
 
Michał Smereka z SP 11 w Raciborzu
Zająłem I m. w konkursie matematycznym i I w dyktandzie ortograficznym. Będę brał udział w międzyszkolnym finale ortograficznym. Najbardziej lubię matematykę i nauczycielkę Ninę Hyrczyk. Po lekcjach gram na komputerze, czytam, odrabiam lekcje i bawię się z moim kotem. Chciałbym być murarzem.
 
Zuzia Szymańska z SP 8 w Raciborzu
Zdobyłam II m. w konkursie z j. niemieckiego „Nadzieja” i III m. w biegach na 60 m. Najbardziej lubię j. angielski i niemiecki. Uważam, że wszyscy nauczyciele są mili. W wolnym czasie chodzę do Strzechy na tańce i gram na gitarze, piszę też wiersze. Chciałabym uczyć się kiedyś w G 1.
 
Ada Górka z SP 8 w Raciborzu
Trzykrotnie śpiewałam w programie „Od przedszkola do Opola”, brałam udział w II europejskim konkursie piosenki, którego dyrektorem był Jacek Cygan i w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską. Lubię wszystkie przedmioty, ale najbardziej angielski. Lubię też wszystkich nauczycieli. Po lekcjach nie mam za dużo czasu, bo chodzę do szkoły muzycznej.
 
Mateusz Banik z SP 8 w Raciborzu
Byłem na mistrzostwach Śląska w pływaniu, pływałem też w Opawie, mam jechać na dwa konkursy matematyczne i na mistrzostwa Śląska w pływaniu. Biorę udział w zawodach lekkoatletycznych. Moimi ulubionymi przedmiotami są matematyka i informatyka a z nauczycieli lubię panie Izę Drab i Elżbietę Rębisz. Po lekcjach jeżdżę latem na rowerze, zimą - na nartach z tatą. Chciałbym zostać informatykiem.
 
Marta Jezusek z SP Ciechowice
Moje ulubione przedmioty to przyroda, muzyka i w-f. Lubię też matematykę. Po lekcjach uczęszczam na kółko ruchowo-plastyczno-teatralne. Lubię jeździć do lasu i na wycieczki do zoo. Mamy w domu dwa konie, ale dopiero uczę się na nich jeździć. Jak dorosnę chciałabym zostać weterynarzem.
 
Linda Panek z SP Ciechowice
W szkole najbardziej lubię j. polski i przyrodę, w-f też jest fajny. Na konkursie recytatorskim w Rudach zajęłam III miejsce i V miejsce z piosenki niemieckiej w Strzesze. Umiem grać na organach, flecie i cymbałkach, ostatnio zaczynam też grać na harmonii. Chciałabym zostać w przyszłości dziennikarzem, bo to jest bardzo ciekawy zawód i można zwiedzić różne kraje a ja marzę o tym, żeby pojechać do Paryża.
 
Ewa Gregorowicz z SP Ciechowice
W szkole najbardziej interesuje mnie przyroda, uwielbiam też w-f i wszystkie zawody sportowe. Zawsze biorę udział w biegach i skaczę na skakance. Chodzę też na karate i muszę wykonywać dużo ćwiczeń rozciągających, żeby umieć zrobić szpagat. Umiem grać na cymbałkach i proste melodie na pianinie, teraz uczę się jeszcze gry na organkach.