Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (724) Data wydania: 28.02.06

3 po trzy

Ruszamy z kolejnym konkursem adresowanym tym razem do uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej. Pytamy ich o różne rzeczy, a najciekawsza wypowiedź (wskażą ją czytelnicy SMS-em) premiuje uczestnika do finału. Dla trzech najlepszych w konkursie księgarnia Sowa z Raciborza ufunduje talony po 200 zł każdy, na podręczniki szkolne.
Agata Przemyślańska z SP 18 w Raciborzu
Najbardziej lubię matematykę i plastykę, a moimi ulubionymi nauczycielami są pani od polskiego i matematyki. W II klasie byłam przewodniczącą, udało mi się w szkole zdobyć wiele wyróżnień. W wolnym czasie lubię czytać książki, grać na komputerze, spotykać się z koleżankami. Moim hobby jest hodowla ryby meksykańskiej. W przyszłości chciałabym być nauczycielką.
 
Przemek Foryś z SP 18 w Raciborzu
Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka, a z nauczycieli najbardziej lubię panią Danusię Ruczaj i panią z angielskiego. W tamtym roku zająłem z kolegą z innej klasy II miejsce w międzyszkolnym konkursie z lektur, w tym roku III miejsce w konkursie o Raciborzu. Lubię w wolnym czasie grać na komputerze, grać w piłkę i czytać książki. W przyszłości chciałbym zostać archeologiem lub piłkarzem.
 
Ewa Kretek z SP 18 w Raciborzu
Najbardziej z przedmiotów szkolnych lubię plastykę, ponieważ uwielbiam malować. Chodzę na kółko plastyczne a mój rysunek trafił nawet na wystawę. Moją ulubioną nauczycielką jest nasza wychowawczyni. Po lekcjach najlepiej odpoczywam grając w gry komputerowe, bawiąc się z koleżankami, czytam też komiksy. W przyszłości chciałabym być malarką, tancerką, pisarką, piosenkarką albo nauczycielką.
 
Joanna Rak z SP 4 w Raciborzu
Zajęłam II m. w konkursie wiedzy o Raciborzu. Najbardziej lubię wf i matematykę, a z nauczycieli - panią Bożenę Stogniew, która uczy polskiego. W wolnym czasie uwielbiam czytać. Ostatnio przeczytałam tom z trylogii „Dziedzictwo” pt. „Najstarszy”. W przyszłości chciałabym być weterynarzem.
 
Ola Szmalec z SP 4 w Raciborzu
Zajęłam II m. w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Raciborzu. Lubię j. polski i matematykę, a z nauczycieli panie: Lilę Nazarko, Marzenę Mruk i Ewę Hołek. W wolnym czasie bawię się z koleżankami, gram na komputerze i oglądam telewizję. W przyszłości chciałabym zostać lekarzem weterynarii. Lubię zwierzęta - mam dwa chomiczki.
 
Ola Malinowska z SP 4 w Raciborzu
Zajęłam I m. w turnieju szachowym, miałam też najwięcej superów w całej klasie. Lubię przyrodę, a moimi ulubionymi nauczycielkami są Liliana Nazarko i Koryna Obruśnik. W wolnym czasie bawię się w domu lalkami i odrabiam lekcje. Mam żółwia wodnego, który jest starszy ode mnie. Ma 14 lat! Chciałabym zostać weterynarzem albo antyterrorystką.
 
Marta Sepioło z SP 13 w Raciborzu
Brałam udział w różnych konkursach szkolnych, szczególnie matematycznych. Moim ulubionym przedmiotem jest wf i matematyka. Najbardziej z nauczycieli lubię panią Małgorzatę Sochacką, wychowawczynię naszej klasy. Po lekcjach sprawia mi przyjemność zabawa w biuro z siostrą lub koleżankami. W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem i jeździć na koniach.
 
Ola Aniśko z SP 13 w Raciborzu
Zajęłam I m. w międzyszkolnym konkursie pt. „Moje miasto Racibórz”, IV m. w konkursie „Lektury”, dwa razy II m. i raz III m. w grze w szachy. Moim ulubionym przedmiotem jest informatyka. Najbardziej lubię panią Renatę Muzyk, naszą wychowawczynię. Po szkole lubię oglądać telewizję, a szczególnie serial „M jak miłość”. W przyszłości chciałabym zostać dziennikarką.
 
Wiktoria Pych z SP 13 w Raciborzu
Otrzymałam wyróżnienie w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim i zajęłam I m. w VI konkursie „Racibórz - moje miasto”. Bardzo lubię j. polski, przyrodę i matematykę, a z nauczycieli panią Dorotę Świst. Po szkole czytam książki. Zajmuję się też młodszym bratem. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką, występować i recytować wiersze.
 
Bartosz Bulenda z SP 1 w Raciborzu
Zajmuję dobre miejsca w konkursach z matematyki, ekologii i wiedzy o Raciborzu. Z sukcesami uprawiam tenis, pływanie i siatkówkę. Jeżdżę na rowerze, zimą na nartach i snowboardzie. Najbardziej lubię języki obce, j. polski, matematykę i informatykę, a z nauczycieli - panie Barbarę Śmieję i Grażynę Hończak. W przyszłości chciałbym być kolarzem górskim.
 
Dominika Chojecka z SP 1 w Raciborzu
Najbardziej lubię matematykę. Biorę udział w konkursach szkolnych - matematycznym i z wiedzy o Raciborzu. Moim ulubionym nauczycielem jest nasza wychowawczyni Jolanta Siwek. Po powrocie ze szkoły uczę się i odrabiam lekcje lub wychodzę na podwórko. W przyszłości chciałabym być piosenkarką.
 
Kinga Hajduga z SP 1 w Raciborzu
Dotychczas brałam udział w wielu konkursach, głównie matematycznych i ortograficznych. Ostatnim moim największym osiągnięciem było zdobycie II m. w konkursie wiedzy o Raciborzu. Zdecydowanie najbardziej lubię j. niemiecki, a z nauczycieli panią Grażynę Piątkowską. W przyszłości chciałabym zostać lekarzem i leczyć dzieci.