Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 9 (724) Data wydania: 28.02.06

Pechowa wywrotka

Wiozący 23 tony węgla samochód ciężarowy z nieustalonych przyczyn przewrócił się do rowu. Tylko metry dzieliły miejsce, w którym pojazd wylądował od stojącego nieopodal domu.
Do zdarzenia doszło 23 lutego ok. godz. 4.00. na ul. Gliwickiej, w kierunku Raciborza, tuż za przejazdem kolejowym. Przewożony na naczepie węgiel rozsypał się po całym poboczu. Na szczęście nikt przy tym nie ucierpiał. Nie wiadomo, co było przyczyną przewrotki. Gdy przyjechaliśmy, kierowcy na miejscu już nie było. Obecny był natomiast właściciel firmy transportowej, do którego należy pojazd. Kierowca nie opanował samochodu. Nie wiadomo, dlaczego. Jedną z przyczyn jest na pewno zły stan drogi. Jest taka wąska, że ciężarówki ledwo się tam mijają – mówi przedsiębiorca. Nie zna jeszcze wysokości strat. Połamana naczepa, uszkodzona kabina.  Szkody są spore – szacuje.  
 
Ciężarówka wywróciła się kilka metrów od domu Tomasza Żyły. Nic nie słyszałem. Zorientowałem się dopiero, jak wstałem z łóżka, ok. godz. 8.00 – zapewnia mężczyzna. Zdziwiłem się, bo węgla nie zamawiałem, a ktoś mi go przywiózł – żartuje. Nie kryje, że wystraszył się, gdy zdał sobie sprawę z tego, jak mogło się to skończyć. O mało co tir nie urwał mi połowy domu – mówi.  
 
W tym miejscu wypadki zdarzają się bardzo często. Odcinek  drogi jest bardzo niebezpieczny - przyznaje mieszkający nieopodal, po przeciwnej stronie drogi Karol Stawinoga.
 
Kierowca ciężarówki z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i runął do rowu. Kabina zatrzymała się na słupie elektrycznym. Uderzenie w betonowy filar zamortyzowała ziemia, w którą zarył przód pojazdu.
 
Policja w tej sprawie nie wszczęła żadnego postępowania. Kierowca niczego nie uszkodził, oprócz samochodu, którym jechał. Zdarzenie nie wyczerpuje znamion wypadku drogowego czy też kolizji – powiedziała nam komisarz Joanna Rudnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.  
 
(Adk)